Sigmund Freud będzie tropił morderców. Netflix zapowiedział nowy serial

/ 12 lipca, 2018

Serial „Freud”, który wyprodukują austriacka telewizja ORF, Satel Film i Bavaria Fiction, opowie fikcyjną historię o współpracy twórcy psychoanalizy z policją. Uczony będzie miał za zadanie pomóc w tropieniu seryjnych morderców. Historię osadzono w XIX-wiecznym Wiedniu. 

Netflix: zaczęły się castingi do serialu „Wiedźmin"

Młodemu Freudowi będzie pomagał doświadczony funkcjonariusz Alfred Kiss, a także medium Fleur Salomé. Nie zdecydowano jeszcze, kto wcieli się w rolę głównego bohatera serialu i jego towarzyszy.

Wiadomo już, że reżyserem całości będzie Marvin Kren (autor pierwszego sezonu „4 Blocks”), który – wraz z Benjaminem Hesslerem i Stefanem Brunnerem – odpowiada także za scenariusz serialu. Ujawniono także, że „Freud” ma składać się z ośmiu odcinków (każdy trwający godzinę). Zdjęcia rozpoczną się jeszcze w tym roku, w okolicach jesieni, natomiast efektu końcowego możemy spodziewać się w 2019. 

Będzie to pierwsza austriacka produkcja, której dystrybucją międzynarodową zajmie się platforma Netflix.

Sigmund Freud (1856-1939) to austriacki lekarz żydowskiego pochodzenia, neurolog, twórca psychoanalizy. Wywarł on wielki wpływ, nie tylko na współczesną psychologię, lecz również na filozofię, religioznawstwo, socjologię i nauki o kulturze.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także