Lemmy Kilmister większy niż Elvis Presley

/ 27 grudnia, 2017

28 grudnia mijają dwa lata od śmierci lidera Motörhead, Lemmy’ego Kilmistera. Mikkey Dee, były perkusista grupy, a dziś bębniący w Scorpions, twierdzi, że Lemmy był większy od samego Elvisa.

Led Zeppelin zapowiada książkę na 50-lecie

W wywiadzie dla „Goldmine” Mikkey Dee powiedział o Lemmym:

Wiem, że jest upamiętniany we właściwy sposób, bo po śmierci okazało się, że jest większy niż Elvis. Sam byłby zaskoczony i zaszczycony, gdyby wiedział, jak go się wspomina. Jeśli spogląda z góry i patrzy, to wie. Wystarczy zobaczyć, co działo się na festiwalu Wacken, gdy setki tysiące fanów wzniosło ręce, gdy puścili przeróbkę „Heroes”. To było niesamowite. Jego imieniem nazywają ulice, parki i sceny. Jest upamiętniany na miliony sposobów. Był poetą, dobrze władał słowem. Potrafił ułożyć słowa jak nikt inny, dlatego Ozzy z nim pracował. W 15 minut potrafił napisać tekst, którego ułożenie innym zajęłoby miesiące. Brał serwetkę i pisał na niej najlepsze teksty, jakie można sobie wyobrazić.

Jednym ze sposobów na upamiętnienie Lemmy’ego była propozycja, by na jego cześć nazwać prehistorycznego krokodyla mianem Lemmysuchus obtusidens. Ten drapieżny gad, który żył ponad 164 miliony lat temu, należy do grupy morskich krokodyli, tzw. telozaurów i mierzył niecałe 6 metrów długości.

Pomysł, aby w ten sposób nazwać gada, wyszedł od Lorny Steel, czyli kuratorki brytyjskiego Muzeum Historii Naturalnej, która – jak się okazało – jest wielką fanką muzycznej twórczości Lemmy'ego.

Pomimo tego, że Lemmy odszedł pod koniec 2015 roku, pomyśleliśmy, że mógłby wznieść szklankę wraz z Lemmysuchusem, czyli jednym z najbrzydszych morskich stworzeń, które kiedykolwiek żyło na ziemi.

Nazwą lemmium naukowcy chcieli nazwać także jeden z pierwiastków – transuranowiec o liczbie atomowej 115, który odkryto w 2004 roku w Zjednoczonym Instytucie Badań Jądrowych w Dubnej niedaleko Moskwy – jednak okazało się to niemożliwe, gdyż pierwiastkom nazwy nadaje się według ściśle określonych reguł. Ostatecznie więc nazwano go moscovium, od obwodu moskiewskiego, w którym został odkryty.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także