Liam Gallagher krytycznie o Micku Jaggerze, Bono i Dave'ie Grohlu

/ 9 sierpnia, 2017

Liam Gallagher lubi wsadzać kij w mrowisko i nie inaczej było teraz, kiedy wyraził się krytycznie o Micku Jaggerze, Dave’ie Grohlu i Bono.

Wspomnienie Roberta Sankowskiego

W rozmowie z magazynem „GQ” były wokalista Oasis nazwał Micka Jaggera dinozaurem, mówiąc:

Biedny drań, będzie musiał tańczyć aż będzie miał 108 lat.

Liam Gallagher skrytykował też lidera Foo Fighters, Dave’a Grohla za to, że… występował ze złamaną nogą, siedząc na tronie.

Postawił nas wszystkich w złym świetle. Koncertował ze złamaną nogą. Kto tak robi? Teraz jeśli się przeziębię to nie będę mógł odwołać koncertu, bo wyjdę na mięczaka.

Co do Bono powiedział:

Tak, wypowiadałem się o Bono. Wolałbym opuścić moje ciało. Nie jest w czołowej 50 moich ulubionych artystów.

Liam nawiązał do swojej wypowiedzi na Twitterze, kiedy zapytany przez Tony’ego Rogersa czy wybiera się na koncert U2 (na którym jako support grał zespół jego brata, Noela Gallaghera), odpisał, że woli „zjeść własne gówno” niż słuchać U2. Oberwało się również jego bratu, którego podsumował pisząc, że „w końcu opłaciło mu się wchodzenie w tyłek” muzyków z U2.

Niechęć pomiędzy braćmi Gallagher nie jest niczym nowym. Niegdysiejsi założyciele szalenie popularnego zespołu Oasis nie przepadają za sobą, a ostatnio Liam dolał jeszcze oliwy do ognia, ostro wypowiadając się o swoim bracie.

W rozmowie z BBC Radio 2 Liam Gallagher stwierdził, że winę za rozpad Oasis ponosi Noel i że to on blokuje ewentualną reaktywację zespołu.

Oasis jest skończone. To zamierzchła przeszłość. Noel Gallagher nie chce tego. Kropka. Woli się otaczać swoimi marnymi potakiwaczami, których może zatrudniać i zwalniać wedle uznania, ale nie ze mną te numery.

Je nie chciałem rozwiązywać zespołu. On sprawił, że wyglądało to tak, jakby wydarzyło się coś strasznego. Chciał to zakończyć, bo wolał grać solo. Ja bym znowu zagrał [z Oasis], ale to się nie stanie.

Liam Gallagher zarzucił bratu także brak empatii dla mieszkańców Manchesteru, gdyż nie wystąpił podczas koncertu charytatywnego na rzecz ofiar zamachu terrorystycznego po koncercie Ariany Grande. Liam nazwał Noela „smutnym dupkiem” i stwierdził, że brak mu empatii i współczucia dla mieszkańców rodzinnego miasta braci. Zespół Coldplay wykonał z Arianą Grande utwór Oasis, „Don’t Look Back In Anger”, a organizatorzy potwierdzili, że Noel przekazał dochód z tego singla na rzecz ofiar.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także