W końcu ukazał się solowy debiut wokalisty słynnego angielskiego zespołu. Dlaczego zabierał się za niego przez 10 lat?
W grudniu 2025 roku debiutancką solową płytę wydał Tom Smith z zespołu Editors. Album “There Is Nothing In The Dark That Isn’t There In The Light” mógł powstać znacznie wcześniej. Dlaczego tak się nie stało?
W wywiadzie dla “Teraz Rocka” przeprowadzonym przez Ewę Bujak, Tom Smith odpowiada:
Przez dwadzieścia lat byłem w zespole, ale o solowym albumie myślałem od dekady, a od dwóch lat powtarzałem sobie: to ten moment, to już czas. Podjąłem decyzję, podążyłem za instynktem i teraz na okładce widzisz tylko moją twarz i moje nazwisko. Idą za tym pewne zagrożenia, na przykład brak możliwości ukrycia się. Ale to tylko album. Nie mogę brać siebie w stu procentach na poważnie, to nie moje pierwsze rodeo (śmiech).
Cały wywiad z Tomem Smithem znajdziesz na łamach styczniowego numeru „Teraz Rocka”, który trafi do sprzedaży już 31 grudnia.


