Linkin Park. Wiemy wszystko o nadchodzącej płycie

/ 17 lutego, 2017

Siódmy studyjny album Linkin Park pod tytułem „One More Light” ukaże się 19 maja nakładem Warner Bros.

Linkin Park w Encyklopedii TerazRock.pl

Grupa udostępniła także pierwszy zwiastun najnowszego wydawnictwa – utwór „Heavy” z gościnnym udziałem amerykańskiej electropopowej wokalistki Kiaary

Linkin Park: „Heavy”

Tracklista albumu „One More Light” prezentuje się następująco:

  • 01. Nobody Can Save Me
  • 02. Good Goodbye
  • 03. Talking to Myself
  • 04. Battle Symphony
  • 05. Invisible
  • 06. Heavy
  • 07. Sorry for Now
  • 08. Halfway Right
  • 09. One More Light
  • 10. Sharp Edges

Tak z kolei wygląda okładka „One More Light”:

Chester Bennington, wokalista Linkin Park, tak mówi o warstwie tekstowej najnowszego albumu:

Są utwory, które nie opowiadają o konkretnych sytuacjach, ale o pewnym nastroju. Coś w stylu: „Coś takiego dzieje się właśnie w mojej głowie” albo „przechodzę teraz przez coś takiego”. Według mnie to też jest forma opowiadania historii, ale szczera na inny sposób. Ludzie pytają mnie: „Jesteś w studiu? Co tam robicie?”. Skupiamy się na tym, żeby napisać świetne piosenki, które będą coś dla ludzi znaczyły. Staramy się nawiązać z ludźmi kontakt. Chcemy nagrać płytę z wybitnymi piosenkami, których ludzie wciąż będą chcieli słuchać.

Z kolei Mike Shinoda w jednym z wywiadów zapowiedział, że płyta zaskoczy słuchaczy:

Spodziewajcie się niespodziewanego. Nie spodziewajcie się niczego co słyszeliście wcześniej. 

Od razu dodał, że na albumie pojawią się goście, zespół wspierały także osoby z zewnątrz. Zapewnił jednak, że to wciąż będzie Linkin Park. „Sami się produkujemy. Czuwamy nad wszystkim aż do ostatniej chwili”.

Shinoda wyjaśnił także powód dlaczego akurat „Heavy” udostępnili jako pierwszy zwiastun tego krążka:

Jednym z powodów dlaczego wybraliśmy utwór „Heavy” na pierwszy singiel jest brzmienie tego albumu. Nie chodziło o to, że cały album brzmi jednakowo, a singiel kompletnie inaczej. Tak właśnie brzmi płyta. Chcieliśmy udostępnić taki utwór, aby każdy poczuł kierunek, który tym razem obraliśmy. 

Ostatni album Linkin Park„The Hunting Party”, ukazał się w 2014 roku.

Linkin Park w Polsce

17 czerwca Mike Shinoda i spółka zagrają w Polsce w Tauron Arenie w Krakowie na Impact Festival 2017. Tego samego dnia zagra także raper Machine Gun Kelly. Bilety na to wydarzenie (od 249 do 499 zł) wciąż są w sprzedaży, można je kupić m.in. na stronie Ticketpro. Jak do tej pory Linkin Park odwiedzili nasz kraj czterokrotnie. Po raz pierwszy wystąpili w 2007 na Stadionie Śląskim w Chorzowie razem z Pearl Jam. Później zagrali podczas Orange Warsaw Festival w Warszawie (2012), na Stadionie Miejskim we Wrocławiu (2014) oraz na stadionie w Rybniku (2015).

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także