Roger Waters zapowiada płytę. Czy Pink Floyd się reaktywuje?

/ 17 lutego, 2017

Roger Waters zapowiedział, że jego nowy solowy album będzie się nazywał „Is This The Life We Really Want?” i ukaże się „wkrótce”. Niestety, nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery wydawnictwa, ale artysta podzielił się fragmentem nowej muzyki.

Pink Floyd wydadzą boxy z niepublikowanym materiałem

Roger Waters: fragment płyty Is This The Life We Really Want?

Producentem nowego albumu będzie Nigel Godrich, znany ze współpracy z Radiohead. Ostatni pełnoprawny album solowy Rogera Watersa ukazał się w 1992 roku pod tytułem „Amused To Death”. Potem artysta wydał jeszcze składankę „Flickering Flame: The Solo Years Volume 1” oraz operę „Ça Ira” (2005). W maju 2017 roku Roger Waters ruszy w solową trasę „Us + Them” po Ameryce Północnej.

To będzie mieszanka różnych rzeczy z mojej długiej kariery, z czasów Pink Floyd i parę nowych rzeczy. Prawdopodobnie 75 procent będzie stara a 25 procent nowa.

Pink Floyd na Glastonbury?

W czwartek 16 lutego 2017 roku Roger Waters i perkusista Pink Floyd, Nick Mason, pojawili się razem na konferencji prasowej w Londynie, zapowiadając planowaną wystawę poświęconą Pink Floyd w muzeum Wiktorii i Alberta. Wystawa zostanie otwarta 13 maja 2017 roku i funkcjonować będzie przez 20 tygodni. Podczas konferencji powróciły pytania o możliwość reaktywacji Pink Floyd na festiwalu Glastonbury.

Obaj muzycy odpowiedzieli, że nie mieliby nic przeciwko, ale problem może stanowić trzeci żyjący członek Pink Floyd, gitarzysta David Gilmour. Roger Waters zwrócił się do Nicka Masona: „Z tego, co ostatnio słyszałem, David przeszedł na emeryturę. Ty znasz Davida lepiej ode mnie”.

Nick Mason odpowiedział: „Słyszałem, że przeszedł na emeryturę, a potem podobno z niej wrócił, więc tak naprawdę nie wiemy tego”. Dodał następnie, że szansa na reaktywację zespołu nie jest duża, ale gdyby była taka okazja, chętnie wziąłby w niej udział.

Waters skwitował, że pytania o powrót Pink Floyd robią się nudne.

David Gilmuor wydał w 2015 roku solowy album „Rattle That Lock”, a potem ruszył w trasę koncertową, w ramach której zagrał we Wrocławiu.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także