Lipa o przerwanym koncercie Illusion w Lublinie: Nie można nie reagować

/ 19 lutego, 2018

Przypomnijmy: podczas koncertu Illusion w lubelskim klubie Graffiti doszło do groźnie wyglądającego wypadku. Jeden z fanów skoczył ze sceny, ale tłum go nie złapał.

Foo Fighters chce pracować z Liamem Gallagherem

Gdy tylko wokalista Tomasz „Lipa” Lipnicki zorientował się, co się stało, natychmiast przerwał koncert i ostrymi słowami przywołał fanów do porządku. Najpierw zwrócił się do nich:

Żyje? Zawołajcie pogotowie. Dzwońcie po pogotowie.

Nie wszyscy w klubie zdawali sobie sprawę, co zaszło, więc pytali „po co”. Na co Lipa:

No kurwa, „po co”. Bo się zamroczył, kurwa. Połóżcie go i podnieście nogi do góry. Kurwa, facet myśli, że żyje w normalnych czasach i myśli, że normalnie jest, że go się łapie, a nie, kurwa, puszcza się na dół. Pojebało was, kurwa, czy co? Się łapie typa! Ja pierdolę.

Lipa następnie zdjął gitarę i zszedł ze sceny, mówiąc „na razie”.

W rozmowie dla „Teraz Rocka”, która opublikowana zostanie w marcowym numerze, Lipa odniósł się do tego wydarzenia. Uzasadnił, dlaczego musiał przerwać koncert:

Nie można w takich sytuacjach nie reagować. Trzeba było przerwać koncert, wezwać pomoc i sprawdzić na ile to był niebezpieczny wypadek. Może niepotrzebnie tak uniosłem się na ludzi, ale słów się nie odwoła. Byliśmy w szoku, że się coś takiego zdarzyło, na innych koncertach „stara szkoła” fanów jednak działa i ludzie się łapią, noszą na rękach. Może tu scena była wyższa, a facet też mało nie ważył… Ale ludzi było sporo. I facet nawoływał, żeby go łapali.

Lipa zapewnił, że delikwent, poza lekkim wstrząsem mózgu nie doznał poważniejszych obrażeń i nie wymagał hospitalizowania.

Całe zajście możecie obejrzeć poniżej.

Nowy album Illusion zatytułowany będzie „Anhedonia” i ukaże się 9 marca 2018 roku. Znajdzie się na nim 10 kompozycji:

  1. Kto jest winien?
  2. Okruchy udręki
  3. Niby
  4. Od zawsze donikąd
  5. Śladem krwi
  6. Tchórz
  7. Metamorfozy
  8. Do zobaczenia
  9. Dalej
  10. Zanurzam się

Za produkcję i mastering krążka odpowiadał Szymon Sieńko i Grzegorz Piwkowski. W utworze „Śladem krwi” gościnnie wystąpił Robert „Litza” Friedrich, lider Luxtorpedy.

Więcej o nowej płycie Illusion opowie sam Lipa w marcowym numerze „Teraz Rocka”, który dostępny będzie w sprzedaży od 28 lutego.

rf | fot. Oskar Szramka

KOMENTARZE

Przeczytaj także