Little Richard nie żyje

/ 9 maja, 2020

Little Richard zmarł 9 maja 2020 roku w wieku 87 lat. W rzeczywistości nazywał się Richard Wayne Penniman i był jednym z pionierów rock’n’rolla. Zadebiutował już w 1951 roku, ale sławę przyniosły mu piosenki „Tutti Frutti” i „Long Tall Sally” z 1955 i 1956 roku, które podbiły listy przebojów i położył podwaliny pod rock’n’rolla.

Styl Little Richarda charakteryzował się dużym ekspresjonizmem i nawiązaniami do soulu. Zainspirował brytyjskie gwiazdy rocka, w tym The Beatles i The Rolling Stones, z którymi koncertował. W późniejszych latach nawiązywali do niego zarówno wykonawcy funkowi jak i hiphopowi. W 1986 roku Richard został wprowadzony do Rock’n’Roll Hall Of Fame w pierwszym roku istnienia organizacji. Jego ostatni album ukazał się w 1992 roku pod tytułem „Little Richard Meets Masayoshi Takanaka” i zawierał nowe wersje jego przebojów.

%%REKLAMA%%

W ostatnich latach Little Richard zmagał się z wieloma problemami zdrowotnymi.


REKLAMA

Wystartowała przedsprzedaż majowo-czerwcowego „Teraz Rocka”. W numerze piszemy między innymi o: Pearl JamDanzig, Judas Priest, Queen, Elektrycznych Gitarach, Katatonii i wielu innych.

Pismo do regularnej sprzedaży trafi 20 maja, natomiast wysyłka zamówionych w przedsprzedaży numerów rozpocznie się 18 maja. #ZostańWDomu i kupuj on-line!

[ZAMÓW TERAZ]

rf | fot.Anna Bleker

KOMENTARZE

Przeczytaj także