Vicky Cornell o pozwie Soundgarden: Sięgnęli nowego dna

/ 10 maja, 2020

Przypomnijmy: członkowie Soundgarden złożyli pozew przeciwko wdowie po Chrisie Cornellu twierdząc, że Vicky Cornell przywłaszczyła pieniądze z koncertu charytatywnego „I Am The Highway: A Tribute To Chris Cornell", który odbył się w styczniu 2019 roku:

Vicky Cornell nie miała zamiaru przekazywania części bądź całych wpływów z koncertu na cele charytatywne. Zamiast tego planowała wykorzystać je dla siebie i swojej rodziny.

Vicky Cornell za pośrednictwem swojego prawnika zaprzeczyła tym zarzutom i zagroziła podjęciem kroków prawnych.

W oficjalnym oświadczeniu opublikowanym przez prawnika Vicky Cornell możemy przeczytać:

Trzej byli koledzy z zespołu Chrisa Cornella, którzy zarobili miliony dolarów na jego ciężkiej pracy, talencie i kreatywności, atakują jego spuściznę, wdowę po nim i jego dzieci za sprawą kłamliwych i złośliwych pomówień, którymi chcą odwrócić uwagę od prawdy.

Oświadczenie twierdzi, że to nie przez przypadek pozew Soundgarden wpłynął tuż przed rocznicą śmierci Cornella i rocznicą jego ślubu z Vicky.

Vicky Cornell i Cornell Estate zaprzeczają „faktom” zawartym w pozwie Soundgarden. Ironia polega na tym, że byli koledzy z zespołu Chrisa, są oburzeni koncertem Chris Cornell Tribute z 2019 roku, z którego przeznaczone zostało 650 tysięcy dolarów na EBMRF, podczas gdy Soungarden otrzymał za występ na tym samym koncercie 78 tysięcy dolarów.

Byli członkowie zespołu Chrisa doskonale zdają sobie sprawę, że każdy cent z tego koncertu został przekazany zgodnie z rozliczeniami i ich zarzuty są nie tylko fałszywe i oszczercze, ale pokazują, jak bardzo chcą zszargać dziedzictwo Chrisa.

Vicky Cornell dodała:

Jakby to powiedział Chris: Sięgnęli nowego dna. Kiedy atakujecie fundację, atakujecie spuściznę mojego męża.

%%REKLAMA%%

W zeszłym roku Vicky Cornell pozwała członków Soundgarden, domagając się spłaty zaległych tantiem i przyznania praw do niewydanych utworów Chrisa Cornella.

Chris Cornell popełnił samobójstwo w maju 2017 roku podczas trasy koncertowej Soundgarden.


REKLAMA

Wystartowała przedsprzedaż majowo-czerwcowego „Teraz Rocka”. W numerze piszemy między innymi o: Pearl JamDanzig, Judas Priest, Queen, Elektrycznych Gitarach, Katatonii i wielu innych.

Pismo do regularnej sprzedaży trafi 20 maja, natomiast wysyłka zamówionych w przedsprzedaży numerów rozpocznie się 18 maja. #ZostańWDomu i kupuj on-line!

[ZAMÓW TERAZ]

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także