Litza: Gdyby Luxtorpeda miała Facebooka, nie nagrałaby takiej płyty jak „Omega”

/ 20 kwietnia, 2022
fot. Mateusz Otremba


Już wkrótce ukaże się nowy album zespołu Luxtorpeda. Ta płyta nie powstałaby, gdyby zespół nie zrezygnował z Facebooka.


Ponad rok temu Luxtorpeda zrezygnowała z prowadzenia zespołowego profilu Facebook. Zespół jest zadowolony z tej decyzji. Co więcej, Litza twierdzi, że gdyby nie ten krok, nie powstałby taki album, jak „Omega”.

W wywiadzie dla „Teraz Rocka” Robert „Litza” Friedrich mówi:

Gdybyśmy mieli Facebooka, podejrzewam, że nie nagralibyśmy takiej płyty. Powrót do lat 90. to nie tylko brzmienie płyty czy rodzaj muzyki, ale też fakt, że nikt nie ma wpływu na to, co tworzymy. Na zespoły często bardzo mocno wpływa opinia poszczególnych komentarzy na Facebooku o tym, co grają. Żeby ograniczyć wpływ zewnętrznych bodźców na to, co robimy, dwa lata temu wycofałem się z naszego forum, które bardzo kocham, bo chcę robić to, co wychodzi ze mnie, a nie to, co jest owocem oczekiwań tych, którzy piszą komentarze.

Przemysław „Hans” Frencel dodaje:

Internet to też straszny pożeracz czasu. Wiele rzeczy umyka, bo trzeba odpisać coś w dziesięciu wątkach albo na ileś wiadomości na Instagramie. Jest to ważne narzędzie w czasie promocji albumu, fajnie jest też podzielić się od czasu do czasu jakimś momentem ze swojego życia, ale jak we wszystkim trzeba mieć umiar. Gdy człowiek zaczyna się koncentrować na własnym życiu, łatwiej mu dozować inne źródła, uprzyjemniające życie.

Robert „Drężmak” Drężek mówi:

Internet jako narzędzie nie jest zły tylko trzeba go umieć używać. Dzięki Facebookowi dotarliśmy do szerokiego grona słuchaczy i uważam, że go dobrze wykorzystywaliśmy, mieliśmy 220 tysięcy polubień. W momencie, gdy to narzędzie nie było nam potrzebne, to pomimo tych 220 tysięcy z dnia na dzień zamknęliśmy go i przestaliśmy używać. Mamy teraz aplikację i każdy kto ją ściągnie dostaje od nas powiadomienia, a na Facebooku czasem powiadomienie dostaniesz, a czasem nie.

Album „Omega” ukaże się 6 maja. Do sieci trafiło już kilka utworów promujących płytę, w tym „Antonówka”.

Do płyty dołączone są wersje instrumentalne oraz kod do pobrania plików w wysokiej jakości – dla tych, którym brzmienie mp3 nie wystarcza.

Lista utworów:

 1. Antonówka
 2. Melisa
 3. Hydra
 4. Krew z krwi
 5. Ofiara z woli boli
 6. Fetor mentora
 7. Przygotuj się na najlepsze
 8. Rauchen
 9. Podkute kto pyta
 10. Bezkres
 11. Ja

+ wersje instrumentalne (12-22)

fot. Mateusz Otremba

KOMENTARZE

Przeczytaj także