Live Nation Polska ostrzega kupujących bilety z drugiej ręki

/ 31 maja, 2017

Problem tak zwanych koników, którzy kupują większą ilość biletów, a następnie odsprzedają je za znacznie wyższe ceny, jest dość powszechny. Organizatorzy i zespoły starają się walczyć z tym procederem, ale często jest to niezwykle trudne.

Live Nation Polska: oświadczenie dot. imprez po zamachu w Manchesterze

Liva Nation Polska opublikował właśnie informację skierowaną do osób, które kupują bilety z drugiej ręki. Prawdopodobnie nie uda im się wejść na koncert, na który kupiły wejściówkę, jeśli pochodził on z nielegalnego źródła:

Niestety coraz częściej spotykamy się z procederem oszukiwania naszych klientów poprzez sprzedaż anulowanych/nieważnych biletów, a także z procederem niezgodnego z kodeksem wykroczeń odsprzedawania biletów po znacznie – czasem wielokrotnie – zawyżonych cenach. Osoby, które zakupiły takie bilety nie są w stanie dostać się na koncert, a nieuczciwi sprzedawcy znikają bądź nie poczuwają się do odpowiedzialności Z uwagi na fakt, iż na aukcjach internetowych oraz na stronach nieautoryzowanych punktów sprzedaży pojawia się coraz więcej biletów, pragniemy przypomnieć Państwu listę autoryzowanych sprzedawców i apelujemy, abyście tylko za ich pośrednictwem kupowali bilety na nasze koncerty. Tylko oficjalne punkty sprzedaży są dla Państwa gwarancją zakupu ważnego biletu, który umożliwi Państwu uczestnictwo w koncercie.

– możemy przeczytać w wiadomości opublikowanej w serwisie Facebook.

Dalej kilka słów o oszustach i sposobach, jak się przed nimi uchronić:

Zakup biletu u nieautoryzowanego sprzedawcy, zwłaszcza biletu, który można samemu wydrukować w domu, tak zwanych print@home, niesie za sobą ryzyko zakupu biletu skopiowanego, który nie upoważnia do wejścia na teren imprezy. Przestrzegamy również przed publikacją zdjęć biletów (ZWŁASZCZA Z WIDOCZNYMI KODAMI KRESKOWYMI) w Internecie. Zdjęcia mogą być wykorzystane przez nieuczciwych sprzedawców na aukcjach internetowych.

Z całym obszernym wpisem, który dotyczy wszystkich aspektów związanych z zakupem biletów na koncerty zapoznać możecie się poniżej:

Iron Maiden walczy z konikami

Iron Maiden jest w trakcie europejskiej trasy koncertowej, która potrwa do 28 maja 2017 roku, kiedy to dotrze do Londynu. Latem zespół ruszy na podbój Ameryki Północnej.

Koncerty Iron Maiden cieszą się dużym zainteresowaniem fanów, na wiele koncertów dawno zabrakło biletów. Zespół jednak próbuje walczyć z konikami, którzy sprzedają fałszywe bilety, lub bilety po zawyżonych cenach.

Manager Iron Maiden, Rod Smallwood powiedział stacji BBC:

Nie chcemy, żeby nasi fani padali ofiarą fałszerzy oraz tych, którzy sprzedają bilety po zawyżonych cenach. Ten problem dotyka dziś Anglię bardziej niż jakikolwiek inny kraj, wyłączając USA.

W tym celu na koncerty w Wielkiej Brytanii wprowadzono bilety imienne. Każdy posiadacz biletu na koncert Iron Maiden będzie musiał przy wejściu wylegitymować się dokumentem oraz kartą kredytową, na którą zakupił bilet.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także