Tom Araya (Slayer) zaskakująco uhonorowany na Ukrainie

/ 31 maja, 2017

Park zoologiczny dla dzieci, znajdujący się we wsi Demidow w obwodzie kijowskim na północ od Kijowa wzniósł pomnik basisty i wokalisty zespołu Slayer, Toma Arai.

Live Nation ostrzega przed fałszywymi biletami

Зоопарк XII Місяців to pierwszy na Ukrainie ogród zoologiczny otwarty przez cały rok. Jego najnowszy eksponat nie ma nic wspólnego ze zwierzętami, jest to mianowicie okazały posąg przedstawiający lidera thrashmetalowego zespołu Slayer. Nie do końca wiemy, jak się on ma do całości, ale z wiadomości umieszczonej przez jednego z twórców możemy dowiedzieć się, że żona artysty, Sandra Araya, widziała już zdjęcia posągu i jest nim zachwycona. Właściciele parku mają nadzieję, że Tom Araya przy najbliższej okazji odwiedzi ich ogród zoologiczny, a nawet jeśli nie, to zajrzą do niego miliony fanów metalu z Ukrainy i z zagranicy.

Poniżej możecie obejrzeć zdjęcia i przeczytać (po rosyjsku) tekst umieszczony przez twórców posągu.

Fani Slayera w najróżniejsze, oryginalne sposoby, oddają cześć swoim idolom. W Polsce, w Jaworznie, od lutego 2014 roku do stycznia 2015 roku istniało rondo Jeffa Hannemana – zmarłego w 2013 roku gitarzysty zespołu Slayer. Możliwość wybrania patrona ronda na jeden rok to nagroda wylicytowana w ramach XXII finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (zgodnie z zasadami licytacji od 2010 roku, jednocześnie za zgodą prezydenta miasta Jaworzno) przez firmę ART-COM Sp z o.o.

Jeffa Hannemana w Slayerze zastąpił Gary Holt z Exodus. Kerry King wyjawił w zeszłym roku w programie „The Jasta Show”, że otwarty jest na pomysł, by na kolejnej płycie Slayera znalazły się także kompozycje Holta.

Jestem całkowicie otwarty na to, by Gary nad czymś popracował. Wiem, że ma co robić na płycie Exodus, a ja też mam już tonę pomysłów na kolejną. Ale, wiecie, jeśli wciąż będzie pod ręką… Nie chciałem, by pracował nad ostatnim albumem, wiedziałem to. Teraz jestem całkowicie otwarty na tę rozmowę. Nie rozmawiałem jeszcze o tym z Tomem ani Garym, ale jestem otwarty. Nie znaczy to, że to tak się stanie lub tak się nie stanie, ale moje uszy są otwarte.

Gary Holt zagrał na płycie Slayera Repentless” z 2015 roku, jednak nie znalazły się na nim jego kompozycje.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także