Lykke Li zagra halowy koncert w Polsce

/ 9 lipca, 2018

Jedyny polski koncert Lykke Li, w ramach promocji tegorocznego studyjnego albumu „so sad so sexy”, odbędzie się 9 listopada w warszawskiej hali Torwar. Sprzedaż biletów ruszy jeszcze w tym tygodniu. Organizatorem jest agencja Go-Ahead.

Szwedzka wokalistka zadebiutowała w 2008 roku albumem zatytułowanym „Youth Novels”. Odbił się on szerokim echem wśród fanów brzmień indie. Druga płyta Lykke Li,„Wounded Rhymes” (2011), umocniła pozycję artystki na rynku muzycznym. To właśnie z tego krążka pochodzi jej największy, jak dotąd, przebój – „I Follow Rivers”, który w naszym kraju doskonale jest znany w zremixowanej wersji The Magician. W 2014 na rynku ukazała się trzecia studyjna płyta Lykke Li„I Never Learn”. Mając na koncie występy na najważniejszych festiwalach na świecie – m.in, Glastonbury, Coachella i Lollapalooza – artystka zawiesiła później swoją muzyczną działalność i zajęła się sprawami rodzinnymi. W tym czasie została mamą. Warto także nadmienić, że wokalistka gościnnie zaśpiewała na albumie U2, „Songs of Innocence” (2014), w kompozycji „The Troubles”

W tym roku powróciła z nową płytą, „so sad so sexy”, która zbiera bardzo pochlebne recenzje. Materiał wyprodukowała Lykke Li i Malay (Lorde, Frank Ocean) a teksty napisane zostały przez artystkę oraz Ilsey Juber (Beyonce, Drake, Kanye, Majid Jordan), z którą Lykke Li współpracuje od dłuższego czasu.

Sprzedaż biletów na koncert startuje w najbliższą środę, 11 lipca o godzinie 10:00.

szy I fot: materiały prasowe

KOMENTARZE

Przeczytaj także