Guns N' Roses. „Appetite For Destruction” wróciło do czołówki Billboardu po 29 latach

/ 9 lipca, 2018

Największy sukces sprzedażowy „Appetite For Destruction” osiągnęło – co absolutnie zrozumiałe – zaraz po publikacji, czyli pod koniec lat 80. Płyta jednak do dziś jest niezwykle popularna i cały czas dobrze się sprzedaje, ale ostatnie zestawienie Billboard 200 zaskoczyło chyba wszystkich. Debiut Guns N’ Roses powrócił bowiem do czołowej dziesiątki (uplasował się na 10. miejscu) po ponad 29 latach! Ma to oczywiście związek z opublikowanym 29 czerwca wznowieniem płyty. 

Guns N' Roses w Polsce. Jakie utwory zagra zespół w Chorzowie?

Jak donosi Billboard.com, płyta „Appetite For Destruction” w minionym tygodniu rozeszła się w Stanach Zjednoczonych w nakładzie 33 tysięcy egzemplarzy i dzięki temu zajęła wspomnianą pozycję w najnowszym zestawieniu. Brane pod uwagę były wszystkie dostępne na rynku wydania albumu.

Wersja deluxe wznowienia „Appetite For Destruction” zatytułowana jest „Locked N’ Loaded” i zawiera także płytę EP „Live ?!*@ Like A Suicide”, nagrania demo oraz dwa wcześniej nieznane utwory zarejestrowane w 1986 roku z Mike’em Clinkiem. Ponadto zestaw wzbogacony został o 96-stronicową książką i różne gadżety.

9 lipca muzycy z Guns N' Roses zagrają po raz kolejny w Polsce, na Stadionie Śląskim w Chorzowie, jako pierwszy zespół po gruntownym remoncie tego legendarnego obiektu. Organizator koncertu w naszym kraju poinformował także, że przed Slashem i spółką zaprezentują się: Volbeat oraz Tyler Bryant & The Shakedown.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także