Machine Head zakończy działalność? Grupa wydała oświadczenie

/ 1 października, 2018

W opublikowanym na Facebooku oświadczeniu, Robb Flynn oznajmił, że szeregi Machine Head opuszczą gitarzysta Phil Demmel (w zespole od 2002), a także perkusista Dave McClain (od 1995). Natomiast basista Jared MacEachern wciąż się nad ostateczną decyzją zastanawia.

Zobacz oświadczenie Robba Flynna [WIDEO]

Robb Flynn oznajmił, że trasa po USA, która rozpoczyna się 4 października będzie pożegnalną. Czy to oznacza, że zespół Machine Head się rozpadnie?

Grupa opublikowała na swojej stronie oświadczenie:

Jest to pożegnalna trasa obecnego składu Machine Head, a nie pożegnalna trasa Machine Head, jak podały media.

Machine Head chce podziękować Philowi i Dave’owi za znaczący wkład w zespół, zarówno muzyczny jak i tekstowy, a także za prawdziwą pasję, jaką włożyli w muzykę oraz w legendarne występy na żywo.

Trasa koncertowa Machine Head po USA ma potrwać do 24 listopada i jak zapowiada grupa, ma celebrować muzykę, jaką ten skład stworzył na przestrzeni lat. Grupa zapewnia, że rozstanie jest polubowne i wszyscy chętnie wezmą udział w nadchodzącej trasie. Jeszcze nie wiadomo, kto ich zastąpi na kolejnych trasach.

Machine Head będzie wciąż promował wydany na początku tego roku album „Catharsis”, który dotarł do 12. miejsca w Wielkiej Brytanii i 65. w Stanach Zjednoczonych.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także