Fani U2 zaskoczyli zespół w Kopenhadze. Bono: „Jesteście piękni”

/ 1 października, 2018

W miniony weekend zespół U2 dał dwa koncerty w Kopenhadze. Podczas pierwszego z koncertów fani przygotowali zespołowi poruszającą niespodziankę, podobną do tej, którą niegdyś przygotowali polscy fani w Chorzowie.

Podczas utworu „Beautiful Day” trybuny Royal Arena przyjęły barwy flagi duńskiej oraz irlandzkiej. Bono zachwycony tym widokiem zaczął krzyczeć:

Jesteście piękni. Piękna, piękna Kopenhaga.

Poniżej możecie obejrzeć ten fragment koncertu.

Grupa odwdzięczyła się fanom następnego dnia. Podczas drugiego koncertu w Kopenhadze U2 wykonało kilka utworów, których dawno nie miało w swojej setliście. Po raz pierwszy podczas europejskiej trasy wykonane zostały utwory „Gloria” i „Who’s Gonna Ride Your Wild Horses”. Piosenka „The Unforgettable Fire” została wykonana po raz pierwszy od 2010 roku, a utwór „Stay (Faraway, So Close!)" w zespołowej wersji został wykonany po raz pierwszy od 1993 roku (natomiast po raz pierwszy w ogóle od 2011). Poniżej możecie obejrzeć wykonanie tej piosenki z Kopenhagi.

Grupa U2 kontynuuje trasę Experience + Innocence, która rozpoczęła się 31 sierpnia 2018 roku w Berlinie. Drugi z berlińskich koncertów został przerwany po zaledwie pięciu utworach, gdyż Bono miał problemy z głosem. Występ został przeniesiony na 13 listopada, na zakończenie europejskiej trasy, a recenzję z feralnego koncertu znajdziecie w październikowym „Teraz Rocku” dostępnym już w kioskach i sprzedaży internetowej.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także