Malik B (The Roots) nie żyje

/ 30 lipca, 2020

Malik Abdul Basit, znany jako Malik B, zmarł 29 lipca 2020 roku w wieku 47 lat. Był jednym ze współzałożycieli i wokalistów zespołu The Roots, który w pionierski sposób łączył brzmienia hiphopowe, soulowe, funkowe i jazzowe. Z zespołem występował do 1999 roku.

O jego śmierci poinformował zespół The Roots, który napisał:

Z ciężkimi sercami i łzami w oczach z żalem zawiadamiamy o odejściu naszego brata i wieloletniego członka The Roots, Malika Abdula Basita. Niech zapamiętany zostanie przez swoje oddanie dla islamu, braterstwo, a także jako jeden z najbardziej utalentowanych MC.

Po odejściu z The Roots czasami występował z zespołem, a jego ostatnia płyta, „Unpredictable”, ukazała się w 2015 roku.

Nie podano przyczyny zgonu Malika B.

%%REKLAMA%%


REKLAMA

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o kultowym Guns N' Roses w jednym miejscu! Prezentujemy ekskluzywne, czwarte już w naszym dorobku „Wydanie Specjalne”, które przygotowała redakcja „Teraz Rocka”, a które w całości poświęciliśmy jednemu z najważniejszych rockowych zespołów w historii – legendarnemu Guns N' Roses.

[ZAMÓW TERAZ]

Na 144 stronach znajdziesz między innymi:

  • Historie i recenzje wszystkich albumów zespołu
  • Oko w oko z muzykami, czyli aż czternaście szczerych wywiadów
  • Pistolety i noże: Warszawa, Rybnik, Gdańsk, Chorzów i… Nowy Jork
  • Solową karierę Slasha
  • I wiele, wiele więcej!

„Guns N' Roses – Wydanie Specjalne” trafi do regularnej sprzedaży 1 lipca tego roku i będzie do kupienia w kioskach w całej Polsce za 19,99 zł. W tym miejscu możesz kupić ją w przedsprzedaży w promocyjnej cenie – za jedyne 17,99 zł!

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także