Mareux, gwiazdor sceny darkwave, w niecodziennej interpretacji utworu The Cure [WIDEO 18+]

/ 26 kwietnia, 2022

Mareux zaprezentował teledysk do uwodzicielskiej wersji swojej interpelacji utworu „The Perfect Girl” z repertuaru The Cure.


Cover w wykonaniu Mareux stał się już wiralowym hitem, gromadząc 2,3 miliarda odsłon na TikToku. Teledysk do nagrania wyreżyserowali filmowi wizjonerzy z Muted Widows (Michael R. Zumaya, Nedda Afsari i Michael E Linn). Wideo idealnie oddaje mroczne korzenie piosenki z lat 80., a Violet Chachki, zwyciężczyni siódmego sezonu programu „RuPaul’s Drag Race”, wciela się w rolę vintage’owego vampa.

W klipie do „The Perfect Girl” widzimy Chachki w mieszkaniu pełnym facetów odzianych w skórę, wykonujących domowe obowiązki. W teledysku połączono różne subkultury, by stworzyć zachwycający wizualnie obrazek.

Muted Widows doskonale uchwycili klimat piosenki, obsadzając w roli głównej współczesną gwiazdę, jaką jest Violet, i umieszczając ją w niepokojącej scenerii z połowy ubiegłego wieku, co idealnie współgra z mrocznym, ale marzycielskim i uwodzicielskim charakterem piosenki

– mówi kryjący się pod pseudonimem Mareux Aryan Ashtiani.

„The Perfect Girl” w wersji Mareux stało się współczesnym klasykiem, gromadząc 70 milionów streamów. Piosenka szczególną popularnością cieszy się na TikToku, gdzie filmiki z wykorzystaniem utworu, których powstało 530 tysięcy, mają 2,3 miliarda odsłon. Ponadto numer gromadzi około 3,5 miliona odsłuchów tygodniowo na Spotify, co oznacza, że znajduje się na ponad 50 listach Spotify Viral 100 oraz wielu oficjalnych playlistach platformy.

KOMENTARZE

Przeczytaj także