Marilyn Manson powrócił na scenę i… znowu szokuje [WIDEO]

/ 7 listopada, 2017

Marilyn Manson powrócił na scenę 5 listopada i zagrał pierwszy koncert, po przerwie spowodowanej przez wypadek, w ramach festiwalu Ozzfest Meets Knotfest. Przypomnijmy: 30 września podczas koncertu w Nowym Jorku w trakcie wykonywania utworu „Sweet Dreams” na Mansona przewróciło się rusztowanie z elementem scenografii. Koncert przerwano, a artysta został przewieziony do szpitala.

Transmisja charytatywnego koncertu Metalliki

5 listopada Manson po raz pierwszy wystąpił od tamtej nieszczęśliwej sytuacji. I – od razu – wywołał kontrowersje. Muzyk bowiem w trakcie koncertu (dokładnie podczas wykonywania utworu z najnowszej płyty – „We Know Where You Fucking Live”) zaczął „strzelać” z półautomatycznej broni do publiczności tam zgromadzonej. Udawane strzelanie, przez wielu odbierane było jako coś nietaktownego, zwłaszcza po niedawnej strzelaninie w Teksasie (26 osób znajdujących się w kościele zginęło). Ponadto, w kalifronijskim San Bernandino, w grudniu 2015 roku doszło do innej masakry, w której śmierć poniosło 15 osób. Pod tym adresem możecie obejrzeć krótki filmik z występu Marilyna Mansona

Do całej sytuacji odniósł się później sam artysta, który wydał w tej sprawie specjalne oświadczenie:

W epoce, w której masowe strzelaniny stały się codziennym wydarzeniem, był to rodzaj przedstawienia, które miało zwrócić uwagę na to, jak łatwo można uzyskać dostęp do broni półautomatycznej i jak łatwo zostało to uznawane za coś normalnego. Moja sztuka zawsze była reakcją na kulturę popularną, moim zadaniem jest to, aby ludzie zastanowili się nad strasznymi rzeczami, które dzieją się na tym świecie. Mój występ nie miał na celu okazywania braku szacunku czy braku współczucia. Mikrofon, którego użyłem na scenie, został mi przekazany za zgodą policjanta. Moja empatia wędruje do każdego, kto został dotknięty nieodpowiedzialnym i nagannym użyciem PRAWDZIWEJ broni. 

Warto także zaznaczyć, że podczas tego koncertu w składzie grupy zadebiutował nowy basista. Kilka dni temu Jeordie White, znany jako Twiggy Ramirez, został usunięty z zespołu Marilyn Manson. Powodem były oskarżenia o gwałt wysuwane przez Jessickę Addams, wokalistkę zespołu Jack Off Jill. Jego miejsce zajął natomiast Juan Alderete znany z zespołów The Mars Volta oraz Racer X.

14 listopada, ruszy europejska część trasy promującej album „Heaven Upside Down”, który ukazał się na początku października. Całość promuje m.in. utwór „Say10”, do którego powstał teledysk z gościnnym udziałem aktora Johnny'ego Deppa.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także