Metallica. Charytatywny koncert zespołu będzie transmitowany w sieci

/ 7 listopada, 2017

Band Together Bay Area zapowiedziało wyjątkowy, charytatywny koncert, z którego dochód przekazany zostanie na walkę ze skutkami wyniszczającej burzy ogniowej, która szalała w północnej Kalifornii, a która doprowadziła do śmierci kilkudziesięciu osób. Straty spowodowane przez żywioł szacuje się na miliony dolarów.

Morrissey odwołał koncert z powodu zimna

Wspomniany koncert odbędzie się 9 listopada w AT&T Park w San Francisco, a na scenie zobaczyć będzie można Metallicę, G-Eazy i Dave Matthews Band. Bilety na koncert charytatywny wahają się od 49 do 199 dolarów, a dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na walkę ze skutkami wyniszczającego żywiołu.

O udziale w koncercie poinformował Lars Ulrich, perkusista Metalliki:

Koncert Metalliki będzie transmitowany za pośrednictwem portali społecznościowych – między innymi Facebooka i serwisu YouTube, a także Twittera (jedynie na terenie Stanów Zjednoczonych).

Metallica wkrótce nagra nowy album?

W wywiadzie dla „GQ Magazine” Kirk Hammett stwierdził, że każdego dnia przychodzą mu nowe pomysły na utwory. Czyżby Metallica gotowa była nagrywać nowy album?

Kirk Hammett w wywiadzie odniósł się do incydentu, kiedy kilka lat temu zgubił telefon z zapisanymi pomysłami na nowe utwory:

Kilka lat temu zgubiłem iPhone’a, na którym miałem 500 pomysłów na piosenki. Wciąż nie mogę się z tym pogodzić, a próbuję o tym zapomnieć, rzucając się w wir pracy.

Na tym telefonie miałem 500 pomysłów, a teraz mam już ponad 500 nowych pomysłów. Uważam, że mam tutaj mnóstwo naprawdę świetnej muzyki, która tylko czeka, żeby ją ukończyć. Każdego dnia biorę do ręki gitarę, myślę o tych utraconych pomysłach i mówię sobie: „Muszę stworzyć jeszcze więcej”, mając nadzieję, że może przypomni mi się jeden albo dwa stare pomysły. Wtedy wykrzyknę: „Tak, eureka!”. Ale jeszcze tak się nie zdarzyło.

Możliwe, że przypływ kreatywności nie wynika jedynie z żalu za utraconym iPhone’em. Kirk Hammett przyznał się też, że ma problemy natury psychicznej.

Mam prawdziwy problem. Czuję w sobie wielką pustkę, która wypełnia się gniewem, frustracją i smutkiem. Jest ona we mnie od dawna. Rozmawiałem z wieloma psychologami, którzy powiedzieli, że raczej nie zniknie. Uczę się więc z nią radzić.

Jednym z powodów, dla których lubię grać na gitarze jest to, że gitara łagodzi ból. Jako nastolatek, mając 15 lat, zanurzałem się w świat horrorów, komiksów, książek. Podobnie działa na mnie granie muzyki. Jednocześnie mogę stworzyć coś, z czym ludzie będą mogli się identyfikować. Pustka ta przynosi więc korzyści mi i ludziom wokół.

Ale mimo to wciąż jestem wkurzony i wściekły. Pracuję nad tym od lat. Nauczyłem się sobie z tym radzić.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także