Marilyn Manson zagra podczas wyjątkowego koncertu X Japan

/ 18 kwietnia, 2018

Legendarni japoński zespół X Japan zagra 21 kwietnia na festiwalu Coachella. Będzie to wyjątkowy koncert, ponieważ na scenie pojawią się hologramy muzyków, a także… Marilyn Manson

Anthrax zapowiada muzycznie nowe DVD

Na samym wstępie przypomnijmy: X Japan to jeden z najpopularniejszych metalowych zespołów z Japonii w historii. Grupa powstała w 1982 roku, została rozwiązana piętnaście lat później, natomiast w 2007 doszło do ponownej reaktywacji. Na swoim koncie mają zaledwie pięć studyjnych albumów. Nie przeszkodziło to jednak w odniesieniu sukcesu. Dużą w tym rolę odegrał, specyficzny, wizerunek członków X Japan (charakterystyczne stroje czy makijaże). Zespół jest powszechnie uznawany za pionierów nurtu tzw. visual kei. 

Ogłoszono właśnie, że podczas nadchodzącego koncertu X Japan na scenie gościnnie pojawi się Marilyn Manson, który prywatnie przyjaźni się z perkusistą zespołu – Yoshikim

Ponadto muzycy zapowiedzieli, że w sobotni wieczór wystąpią wraz z hologramami dwóch zmarłych członków zespołu – chodzi o gitarzystę Hide (popełnił samobójstwo w 1998) oraz basistę Taiji (siedem lat temu próbował odebrać sobie życie, trafił do szpitala, miesiąc później rodzina zadecydowała, aby odłączyć muzyka od aparatury). 

Formacja X Japan planuje także nagrać nowy studyjny album – pierwszy od 22 lat!

Marilyn Manson wraz ze swoim zespołem przyjedzie w tym roku ponownie do naszego kraju. 13 czerwca zagrają na warszawskim Torwarze wraz z formacją Stone Sour, na której czele stoi wokalista Corey Taylor. Ostatnio Mansona mogliśmy oglądaliśmy w lipcu ubiegłego roku w katowickim Spodku podczas Metal Hammer Festival. 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także