Mark E. Smith: Przyczyna śmierci lidera The Fall ujawniona

/ 13 lutego, 2018

Mark E. Smith zmarł 24 stycznia 2018 roku w wieku 60 lat. Jego rodzina ujawniła teraz, że przyczyną śmierci był nowotwór płuc i nerek.

Smashing Pumpkins odpowiada na zarzuty basistki

W oświadczeniu na oficjalnej stronie rodzina napisała:

Mark stoczył długą i ciężką walkę z chorobą. Poddawał się każdej formie terapii, a niektóre z nich mogły być agresywne i pozostawiać okropne skutki uboczne. Mark był silnym człowiekiem i starał się nie zawieść fanów i działać dalej, pomimo protestów lekarzy.

Mark wiódł wspaniałe życie, żył nim w pełni, zawsze na własnych zasadach.

Latem zeszłego roku The Fall musiał odwołać trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych, a gdy grupa powróciła na scenę wokalista śpiewał na wózku inwalidzkim.

Mark Smith powołał The Fall w 1976 roku, a grupa zadebiutowała w 1979 albumem „Live at the Witch Trials”. Od tamtej pory The Fall regularnie wydawał płyty, dorobił się ich ponad 30. Grupa często zmieniała skład, a jej jedynym stałym członkiem był właśnie Mark Smith. Ostatni album The Fall ukazał się w 2017 roku pod tytułem „New Facts Emerge”.

Na przestrzeni lat muzyka The Fall oscylowała pomiędzy awangardowym post punkiem, a bardziej przystępnym rockiem. Chociaż zespół nie zrobił wielkiej kariery (najwyżej notowanym na listach albumem był „The Infotainment Scan” z 1993 roku, który dotarł do miejsca 9. w Wielkiej Brytanii), był ceniony przez fanów punku i alternatywy. W 2010 roku grupa wystąpiła na OFF Festivalu.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także