Omega na dwóch koncertach w Polsce

/ 13 lutego, 2018

Niekwestionowany przebój lat 70. ubiegłego wieku, czyli „Dziewczyna o perłowych włosach” zabrzmi 18 sierpnia we Wrocławiu (Pergola) i 19 sierpnia w Warszawie (Park Sowińskiego). Podczas pobytu w Polsce, węgierskiej gwieździe towarzyszyć będzie na scenie Creedence Clearwater Revived. Bilety w cenach 150 i 195 złotych trafiły już do sprzedaży.

The Mars Volta powróci?

Omega to jeden z najpopularniejszych rockowych bandów z lat 70. Zaczęli tworzyć w tym samym czasie, co Rolling Stones, a polskiej publiczności znani są głównie dzięki hitowi „Dziewczyna o perłowych włosach”. Polska publiczność pokochała także takie utwory, jak Czarodziejski biały kamień, Koncert o północy, Lenę czy Nie znam twojego imienia. Albo angielski Never Feel Shame.

Wyrwali się z bloku wschodniego i zdobyli międzynarodową sławę. Lider Omegi, Gabor Presser, ukończył konserwatorium w klasie fortepianu w Budapeszcie. Większość stworzonego repertuaru stanowią utwory w języku węgierskim. Ich ostatni, podwójny album – Szimfonia & Rapszodia – to połączenie rockowych korzeni z muzyką klasyczną.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także