Mark Knopfler mówi, dlaczego nie zamierza więcej grać tras koncertowych

/ 15 maja, 2024
fot. Murdo MacLeod


Mark Knopfler niedawno wydał swój najnowszy album studyjny. Jest jednak mała szansa, że zobaczymy go na żywo.


Mark Knopfler wydał 12 kwietnia swój najnowszy studyjny album zatytułowany „One Deep River”. Poza tym wydał nową, specjalną wersję swojego utworu „Going Home (Theme From Local Hero)”, w celu zbierania funduszy na fundację Teenage Cancer Trust oraz jej amerykańską część Teen Cancer America. W utworze usłyszeć możemy plejadę gwiazd.

Taka aktywność studyjna nie przekłada się jednak na aktywność koncertową. W wywiadzie przeprowadzonym przez Marcina Bąkiewicza z „Antyradia”, a opublikowanym w majowym „Teraz Rocku” Knopfler na pytanie, czy będzie nowy album promował na trasie koncertowej, odpowiedział:

Nie, nie sądzę. Teraz, zamiast pisać piosenki w hotelach o drugiej nad ranem, chciałbym już po prostu być w domu, żeby móc skupić się na tworzeniu i nagrywaniu płyt. Myślę, że to najbardziej korzystne rozwiązanie. Uważam, że mogę w ten sposób osiągnąć lepsze wyniki. Jeśli nadal będę w stanie pisać piosenki, będę zadowolony. Tak czy inaczej, myślę, że jestem w stanie tworzyć trochę lepsze rzeczy w domu niż zmęczony w hotelu nocną porą.

Cały wywiad z Markiem Knopflerem znajdziecie w majowym numerze „Teraz Rocka” dostępnym w sprzedaży.

MAJOWY TERAZ ROCK – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także