Kerry King (Slayer) mówi, dlaczego nie lubi nowych utworów Iron Maiden

/ 15 maja, 2024
fot. Adam Kliczek, http://memoriesstay.com


Kerry King przyznał, że nie jest fanem ostatnich dokonań Iron Maiden. Gitarzysta Slayera tłumaczy dlaczego.


Iron Maiden od ponad 40 lat prężnie działa i wydaje kolejne płyty. Ostatnia z nich, „Senjutsu”, ukazała się w 2021 roku i podzieliła fanów.

A co o nowych dokonaniach myśli Kerry Kinga? Gitarzysta Slayera w wywiadzie dla „RIFFX” został zapytany, czy słyszał nowy album Bruce’a Dickinsona, „The Mandrake Project”. Przy okazji wypowiedział się, co myśli o Iron Maiden:

Nie słyszałem nowej płyty Bruce’a, ale przyjaciel powiedział mi, że jest lepsza od Iron Maiden. Nie dziwi mnie to. Nie mam nic przeciwko Ironom, ale ich piosenki stały się tak długie, że już mnie nie ruszają. Nie potrafię tak długo skupić uwagi.

Faktycznie na ostatnich albumach Iron Maiden wydłuża swoje utwory. Zarówno „Senjutsu” jak i „The Book Of Souls” z 2015 roku ukazały się na dwóch płytach CD i nie brakuje na nich utworów przekraczających 10 minut.

Kerry King dla odmiany woli trzymać się 2-3 minutowych utworów, co potwierdza jego solowy album „From Hell I Rise” (przeczytaj naszą recenzję).

Gitarzysta Slayera wkrótce wraz ze swoim zespołem ruszy w trasę koncertową, która obejmie także występ na Mystic Festival w Gdańsku. Co na koncertach zagra oprócz materiału ze swojej płyty? King przyznał, że nie będzie grał niektórych utworów Slayera. Przeczytaj jego uzasadnienie tej decyzji.

KOMENTARZE

Przeczytaj także