Kerry King mówi, dlaczego nie zagra żelaznego klasyka Slayera na swoich koncertach

/ 7 maja, 2024
fot. Adam Kliczek, http://memoriesstay.com


Kerry King wkrótce ruszy w solową trasę koncertową. Co oprócz utworów ze swojej płyty jeszcze zagra?


Już za kilka dni ukaże się album Kerry’ego Kinga „From Hell I Rise”. Gitarzysta Slayera wkrótce potem wraz ze swoim zespołem ruszy w trasę koncertową, która obejmie także występ na Mystic Festival w Gdańsku. Co na koncertach zagra oprócz materiału ze swojej płyty?

Wielu fanów zastanawia się, czy na koncertach Kerry’ego Kinga usłyszeć będzie można utwory Slayera. W trakcie sesji Q&A z fanami, King potwierdził, że tak, ale zaznaczył, że nie wszystkie:

Podczas tej nadchodzącej trasy koncertowej po Europie zagramy z 9-10 utworów z mojej płyty, a także, w zależności od długości setu, coś Slayera z tych utworów, których byłem współautorem. Nikt więc mi nie zarzuci, że gram kawałki Jeffa Hannemana, bo choć je uwielbiam, nie chcę się na nich opierać podczas promocji tej płyty.

Oznacza to, że podczas koncertów nie usłyszymy takich żelaznych klasyków, jak „Angel Of Death”. King jednak dodaje:

Nadejdzie taki dzień, że zagram „Angel Of Death”, ale w internecie jest tylu pieprzonych hejterów, że nie chcę im dawać amunicji.

W tym roku jednak usłyszymy też Slayera. Zespół Slayer zapowiedział powrót na scenę. Legenda metalu ma być headlinerem imprezy Louder Than Life, a także jedną z gwiazd Riot Festu i Aftershock we wrześniu i październiku tego roku.

Slayer, który oficjalnie przeszedł na emeryturę w 2019 roku nie zamierza grać trasy koncertowej ani dokonywać nagrań.

KOMENTARZE

Przeczytaj także