Mark Knopfler zagra dwa koncerty w Polsce [DATY, BILETY]

/ 22 października, 2018

Trasa „Down The Road Wherever” Marka Knopflera rozpocznie się w kwietniu w Barcelonie i będzie kontynuowana przez całą Europę, gdzie ostatnim koncertem w tej części trasy będzie show w Weronie w lipcu. W sierpniu i wrześniu trasa odwiedzi Stany Zjednoczone.

Mark Knopfler zdradził szczegóły nowej solowej płyty

Artysta wystąpi na dwóch koncertach w Polsce. Pierwszy z nich odbędzie się 10 lipca 2019 roku w Tauron Arenie Kraków, a drugi 11 lipca 2019 roku w Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu.

Bilety – Mark Knopfler w Polsce

  • Bilety w cenie od 150 zł dostępne będą w ogólnej sprzedaży od poniedziałku, 5 listopada od 10.00 na LiveNation.pl;
  • Przedsprzedaż Official Community wystartuje w poniedziałek, 29 października o 10.00 i potrwa do poniedziałku, 5 listopada do 9.00;
  • Przedsprzedaż dla zarejestrowanych użytkowników strony LiveNation.pl potrwa od środy, 31 października od 10.00 do poniedziałku, 5 listopada do 9.00.

Knopfler, który 16 listopada wyda swój dziewiąty solowy album „Down The Road Wherever”, zawsze postrzegał trasę koncertową jako integralną część związaną z wydaniem nowego albumu, rozpoczynającego się od pisania utworów poprzez ich nagrywanie, kończąc na trasie, podczas której wykonuje stare i nowe utwory. 

Mark mówi:

Moje piosenki są stworzone do wykonywania na żywo. Kocham cały proces pisania ich samemu i nagrywania ich potem wraz z zespołem, ale ostatecznie najlepszą częścią jest wykonywanie ich na żywo dla publiczności. Lubię całe to zamieszanie – podróżowanie z miasta do miasta i interakcje z tą grupą muzyków – to totalna przyjemność. Naprawdę bardzo na to czekam.

Knopfler, który nagrał „Down The Road Wherever” w swoim studio British Grove w zachodnim Londynie, będzie występował podczas trasy z rozbudowanym dziesięcioosobowym zespołem, z którym w większości pracuje już od ponad dwóch dekad: Guy Fletcher (klawisze), Richard Bennett (gitara), Jim Cox (fortepian), Mike McGoldrick (gwizdek i flet), John McCusker (skrzypce i cytra), Glenn Worf (bas), Danny Cummings (perkusja) i Ian Thomas (bębny). Nowymi członkami zespołu będą: Graeme Blebins (saksofon) i Tom Walsh (trąbka).

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także