Mark Tremonti (Alter Bridge) wskazuje najlepszą metalową płytę wszech czasów

/ 9 lutego, 2020

Mark Tremonti opowiedział w „Teraz Rocku” o swoich fascynacjach muzycznych. Gitarzysta Alter Bridge wymienił swoje ulubione płyty, a na pierwszym miejscu wskazał „Master Of Puppets” Metalliki.

Kirk Hammett: Lars i James cieszyli się, że wyrzucili Mustaine'a z Metalliki

Tak Tremonti mówi o tej płycie:

Dzięki tej płycie stałem się fanatykiem muzyki. Wcześniej lubiłem muzykę, ale dopiero kiedy usłyszałem „Master Of Puppets”, nie mogłem się doczekać, aż wrócę ze szkoły do domu, żeby posłuchać muzyki. Moi bracia dzielili pokój na górze, a ja miałem pokój na dole. Przez sufit słyszałem, jak jeden z braci puszcza Kiss, Van Halen, Teda Nugenta – bardziej komercyjny rock – a drugi z braci słuchał Venom, Slayera, Exodus i Metalliki, czyli najmocniejszej muzyki, jaka wówczas była. Kiedy usłyszałem „Sanitarium” nie mogłem zasnąć, poszedłem więc na górę i zapytałem: Czy mogę pożyczyć kasetę z tą piosenką „Sanitarium”. A brat odparł: To Metallica. Dał mi kasetę, założyłem słuchawki i rozwaliło mi głowę. Od tamtej pory to moja ulubiona płyta wszech czasów.

Jakie jeszcze inne płyty wymienił Tremonti? Przekonacie się, zaglądając do rubryki „5 na 5” w lutowym „Teraz Rocku”, który aktualnie jest w sprzedaży.

%%REKLAMA%%


REKLAMA

Metallica – Wydanie Specjalne” cały czas dostępne jest w naszym sklepie internetowym. Ponadto od teraz ponownie kupisz je w wybranych salonach prasowych (Empik, inMedio oraz Relay). Cena pisma to jedyne 19,99 zł.

Na 144 stronach „Metallica – Wydanie Specjalne” znajdziesz między innymi:

  • Historie wszystkich albumów zespołu
  • Oko w oko z muzykami, czyli dwanaście szczerych wywiadów
  • Za kulisami polskich koncertów: wódka w Katowicach i Dżem w Krakowie
  • I wiele, wiele więcej!

Rozglądaj się za taką okładką:

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także