Mastodon udostępniają kolejny utwór

/ 8 marca, 2017

Mastodon przygotowuje się do wydania siódmego studyjnego albumu, „Emperor Of Sand”, który na półkach sklepowych pojawi się za trzy tygodnie. Grupa nie zwalnia tempa i właśnie udostępniła kolejny utwór, „Andromeda”, zapowiadający to wydawnictwo.

Najbardziej odjechany wywiad, jakiego udzielił Brent Hinds

Jest to już trzeci numer, którym zespół się podzielił. Wcześniej mogliśmy się zapoznać z „Show Yourself”, śpiewanym przez perkusistę Mastodon, Branna Dailora, prezentującym łagodniejsze oblicze formacji, oraz z „Sultan's Curse”, który powinien spodobać się tym preferującym cięższe oblicze grupy. Poniżej możecie posłuchać „Andromedy”:

Mastodon: „Andromeda” 

Album „Emperor Of Sand” ukaże się 31 marca i znajdzie się na nim 11 kompozycji:

 • Sultan's Curse
 • Show Yourself
 • Precious Stones
 • Steambreather
 • Roots Remain
 • Word To The Wise
 • Ancient Kingdom
 • Clandestiny
 • Andromeda
 • Scorpion Breath
 • Jaguar God

Jedna z wersji płyty dostępna będzie w okładce do własnoręcznego pokolorowania. Do zestawu grupa dołączy kredki.

Za produkcję albumu odpowiedzialny jest Brendan O'Brien, który ma bardzo bogate CV (AC/DC, Pearl Jam czy Rage Against The Machine), współpracował także wcześniej z grupą przy okazji płyty „Crack The Skye” z 2009 roku. Sesja odbywała się niedaleko rodzinnego miasta muzyków, czyli Atlanty, następnie zespół przeniósł się do Henson Studios w Los Angeles. 

Gitarzysta Bill Kelliher zapewnia, że nowy album będzie kontynuował styl poprzednika, tylko będzie bardziej psychodeliczny i techniczny. 

Pod względem treści ma to być dość poważny album. Tematem przewodnim będzie czas oraz choroba nowotworowa, z którą ostatnio zmagała się bliska muzykom osoba.

Cesarz Piasku jest to odpowiednik Ponurego Żniwiarza. Piasek symbolizuje czas. Jeśli ktoś, kogo znasz, otrzymuje diagnozę, która wskazuje na śmierć, pierwszą rzeczą, nad którą się zastanawiasz, to czas pozostały do życia. Pojawia się zawsze takie pytanie: „Jak długo jeszcze?”

– wyjaśnia genezę tytułu, perkusista grupy

Troy Sanders, basista i wokalista Mastodon, dodaje: 

Na płycie pojawią się refleksje na temat nieśmiertelności. W tym sensie album łączy się z całą naszą dyskografią. Zbudowanie zajęło nam 17 lat, lecz są tu także nasze reakcje, na to co wydarzyło się w ostatnich dwóch latach. Inspirują nas rzeczy bardzo prawdziwe, który przydarzyły się nam.

Poprzednie wydawnictwo Mastodon nazywało się „Once More ‘Round The Sun” i ukazało się w 2014 roku.

Mastodon zagra w Polsce

Wczoraj obiegła nas informacja, że grupa wystąpi w tym roku w naszym kraju. 4 lipca muzycy Mastodon zagrają w gdańskim klubie B90. Bilety w cenie 105 zł (przedsprzedaż) oraz 120 zł (w dniu koncertu) trafią do sprzedaży 9 marca o godzinie 10. Organizatorem koncertu jest Knock Out Productions. 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także