MateriaFest 2017. Szczegóły tegorocznej edycji

/ 17 lipca, 2017

Szósta edycja festiwalu MateriaFest odbędzie się 2 września w Szczecinku na placu koncertowym na osiedlu Zachód. Do końca lipca można nabywać bilety w niższej cenie.

James Hetfield: Metallica to mój solowy projekt

Przypomnijmy: idea powstania festiwalu MateriaFest narodziła się w 2012 roku. Muzycy zespołu Materia postanowili odwdzięczyć się swoim najwierniejszym fanom, organizując wraz z SAPiK-iem (Samorządowa Agencja Promocji i Kultury w Szczecinku) metalową imprezę. W poprzednich edycjach na szczecineckim festiwalu wystąpiły – obok gospodarza całości – znane w Polsce i w Europie zespoły, jak Decapitated, Frontside czy Textures.

W tym roku na festiwalu wystąpią następujące zespoły: Behemoth, Riverside, Illusion, Spatial, Koronal, Retrospective, Shinigami oraz – rzecz jasna – grupa Materia

Zespół Behemoth wciąż promuje swój ostatni studyjny album zatytułowany „The Satanist”, który ukazał się w 2014 roku. Warto zaznaczyć, że będzie to jeden z dwóch tegorocznych polskich koncertów grupy. Nergal i spółka zapowiadają, że po grudniowym koncercie w warszawskiej Progresji zabierają się za nagrywanie kolejnego albumu.

Riverside to jeden z naszych najważniejszych towarów eksportowych. To, czego w światowym, ekstremalnym metalu dokonali Vader, Behemoth i Decapitated, na scenie rocka progresywnego dokonał właśnie Mariusz Duda i spółka. Dyskografię zespołu zamyka album „Eye of the Soundscape” (premiera: listopad 2016). Jest to kompilacja utworów instrumentalnych, zawierająca ponad trzydzieści minut premierowego materiału, ostatniego nagranego ze zmarłym na początku 2016 roku gitarzystą zespołu Piotrem Grudzińskim. W lutym 2017 muzycy Riverside poinformowali, że do zespołu dołączył Maciej Meller znany z grupy Quidam. 

Illusion to jeden z najważniejszych zespołów lat dziewięćdziesiątych, który po dłuższej nieobecności (rozpadł się w 1999), powrócił na scenę w 2011 roku. Gdańska grupa dowodzona przez Tomasza „Lipę” Lipnickiego obchodzi w tym roku dwudziestopięciolecie istnienia. Obecnie zespół Illusion pracuje nad nowym albumem, który do sklepów ma trafić przed początkiem specjalnej trasy koncertowej z okazji wspomnianego jubileuszu (rozpocznie się ona na początku listopada).

Szczecinecki zespół Materia, który powstał w 2007 roku, ma na swoim koncie dwa studyjne albumy – „Case of Noise” oraz „We Are Materia”. Warto zaznaczyć, że zajęli drugie miejsce w bardzo popularnym telewizyjnym talent show Must Be The Music.

Ponadto podczas tegorocznej edycji zagrają: death thrashowy zespół Shinigami, progresywny Retrospective, łączący wpływy z pogranicza death i progresywnego metalu Koronal oraz Spatial.

Bilety na MaterięFest 2017 (w cenach 40 – przedsprzedaż, do końca lipca, oraz 60 zł – od 1 sierpnia) do nabycia m.in. na stronie Ticketpro

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także