Matt Sorum mówi, dlaczego Guns N’ Roses rozpadł się po trasie Use Your Illusion

/ 26 kwietnia, 2022


Po wielkim sukcesie trasy promującej płyty „Use Your Illusion” skład zespołu Guns N’ Roses się posypał. Dlaczego?


W połowie lat 90. z obozu Guns N’ Roses dobiegała cisza. Po zakończeniu gigantycznej trasy w 1993 roku grupa przeszła w stan hibernacji i kolejno opuszczali ją Gilby Clark, Slash, Duff McKagan i Matt Sorum. Dlaczego tak się stało?

W wywiadzie dla „Spin” Sorum mówi:

To tak naprawdę nie była niczyja wina. Zespół odniósł zbyt wielki sukces. Wiele osób chciało położyć łapy na tym torcie, było zbyt wiele pieniędzy, narkotyków i alkoholu. Młodzi faceci nie potrafią podejmować trzeźwych decyzji. Dzisiaj wykonałbym kilka telefonów, pogadał, ale wówczas nie było to takie łatwe. Gdybyśmy się więcej komunikowali, może potoczyłoby się to inaczej. Każdy zespół musi przejść przez takie wyboje. Trzeba się zastanowić, jak bardzo zależy ci na utrzymaniu wszystkiego w kupie, ile jest to dla ciebie warte. W czasach „Use Your Illusion” byliśmy u szczytu. Każdy miał własną osobowość i czasem te osobowości się dobrze mieszają, a czasem nie.

Matt promuje swoją autobiografię, zatytułowaną: „Double Talkin’ Jive: True Rock 'N’ Roll Stories From The Drummer Of Guns N’ Roses, The Cult, And Velvet Revolver”.

Burzliwą historię Guns N’ Roses poznasz w Wydaniu Specjalnym poświęconym temu zespołowi. Teraz dostępne jest także w pakiecie.

TRZYPAK WYDANIE SPECJALNE – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także