Max Cavalera: Nowy album Soulfly będzie jak „Roots” Sepultury

/ 14 listopada, 2017

Formacja Soulfly powstała w 1997 roku w Arizonie rok po odejściu Maxa Cavalery z Sepultury. Od tamtej pory grupa wydała dziesięć studyjnych albumów. W przyszłym roku na rynku powinien ukazać się kolejny. 

Ozzy Osbourne o planach na muzyczną emeryturę

W wywiadzie dla „No Limits Music Show” lider grupy zdradził, że skończył już pisanie utworów na następcę krążka „Archangel”, który ukazał się w 2015. Od razu dodał, że chciałby wejść do studia jak najszybciej, czyli na początku przyszłego roku.

Moim celem jest ponowne wykorzystanie plemiennych elementów. Wiele osób mnie o to pytało. Ja też tego chciałbym, ponieważ kocham ciężkość bębnów z gitarami – to coś niesamowitego. Mieliśmy to na albumach „Prophecy” [z 2004 roku – przyp. szy], „Primitive” [2000] czy na pierwszym krążku „Soulfly” [1998]. Gdzieś to zgubiliśmy podczas tras. Po wydaniu „Dark Ages” [2005] przestaliśmy przykładać wagę do perkusji, dlatego też myślę, że byłoby czymś świetnym przywrócić ją teraz – to idealny czas

– powiedział Max Cavalera i od raz dodał, że za całością, podobnie jak było w przypadku legendarnego albumu Sepultury „Roots”, stoi jeden konkretny pomysł:

Ten album będzie mocno plemienny, bardzo duchowy. To będzie koncept. Nie mogę powiedzieć o nim za dużo, bo chciałbym żeby to była niespodzianka. Ale na pewno za utworami stoi pewna koncepcja. Nie robiłem płyty z konceptem od czasów „Roots”.

Na sam koniec Cavalera powiedział:

Mamy już producenta, będzie nim Josh Wilbur. On współpracował z Killer Be Killed [supergrupa, w której udzielał się m.in. Cavalera] i Lamb of God. To świetny gość, który będzie się idealnie nadawał do tych utworów. 

To już 20 lat od wydania debiutanckiego albumu, tak więc to specjalna data. Dlatego też mamy nadzieję, że uda nam się zrobić specjalny album z kilkoma gośćmi. Tak, znowu w Soulfly pojawią się gościnne akcenty. Nie wiem jeszcze kogo uda mi się zdobyć, ale jestem przekonany, że na pewno będzie super. 

Cały wywiad możecie zobaczyć poniżej:

Cavalera Conspiracy – szczegóły kolejnego albumu

Czwarty album długogrający formacji będzie zatytułowany „Psychosis” i ukaże się na rynku w najbliższy piątek, 17 listopada, nakładem Napalm Records. Producentem płyty, która została nagrana w studiu w Phoenix w stanie Arizona, jest Arthur Rizk. Lider zespołu Cavalera ConspiracyMax Cavalera, w wywiadzie dla Metal Wani o nowym albumie powiedział:

Myślę, że wielu ludzi będzie zaskoczona tym, co usłyszą. To dla mnie najlepszy album Cavalera Conspiracy, jeden z ulubionych. Moim zdaniem – jest tu ta sama intensywność i energia, co na starszych płytach Sepultury: „Beneath the Remains” i „Arise”. Więc wiele osób będzie z tego powodu zadowolona. 

Na czwartym studyjnym albumie Cavalera Conspiracy znajdzie się 9 premierowych kompozycji.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także