Maynard James Keenan (Tool, A Perfect Circle) oskarżony o napastowanie nieletniej

/ 26 czerwca, 2018

Do całej sytuacji miało dojść w 2000 roku podczas trasy zespołów A Perfect Circle i Nine Inch Nails. Kobieta zdecydowała się opowiedzieć o całej historii pod pseudonimem, gdyż bała się podawać personalia.

Maynard James Keenan o nowej płycie Toola

Seria Tweetów opublikowanych przez dziś 36-letnią kobietę opowiada o okolicznościach. Możemy przeczytać:

Udałam się z moim chłopakiem na koncert A Perfect Circle i NIN w 2000 roku. Nie podam miasta, żeby nie wyjawić własnej osobowości. Czekaliśmy na ten koncert cały rok, oboje byliśmy wielkimi fanami. Byliśmy nastolatkami z obsesją na punkcie świetnej muzyki.

Staliśmy w pierwszym rzędzie, chłopak otoczył mnie ramieniem. Zespół zaczął. Maynard wypatrzył mnie w tłumie (…) i rzucił wodę w moim kierunku. Złapał ją chłopak obok mnie. Zaśmialiśmy się. Po kilku minutach podeszła do nas blondynka i zapytała mnie: „Chcesz poznać zespół?”.

Zapytałam, czy może ze mną iść mój chłopak, ale odpowiedziała, że ma tylko jedną przepustkę. Powiedziałam chłopakowi, że wrócę za kilka minut i poszłam za kulisy. Zaprowadziła mnie do strefy VIP i już więcej jej nie ujrzałam.

Maynard siedział przy piknikowym stoliku i gapił się na mnie. NIN jeszcze nie zaczęli, pomyślałam więc, że mam sporo czasu poprosić o autograf i wrócić do chłopaka. Nie miałam kartki, więc poprosiłam Maynarda by podpisał się na mojej dłoni.

Chciałam wrócić do chłopaka, NIN zaczynali i nie chciałam ich przegapić. Maynard jednak dalej gadał. Zapytał ile mam lat. Odparłam, że 17. Powiedział wtedy: „Nie mogę tu z tobą gadać, chodźmy obejrzeć film” i zaciągnął mnie do autokaru.

Zaprowadził mnie do łóżka na tyłach i zamknął drzwi. Włączył „Las Vegas Parano”. Postanowiłam obejrzeć kilka minut, żeby mieć co potem opowiadać. Tak, 17-latki potrafią być naiwne.

Następnie kobieta opowiada, jak Maynard zaczął się o nią ocierać i się rozebrał, a następnie zaczął uprawiać z nią seks.

Nie wyraziłam zgody. Nie byłam naćpana. Byłam trzeźwa. Nie uwiódł mnie, zmusił mnie, wykorzystując to, że byłam sparaliżowana.

Kobieta twierdzi, że dopiero teraz odważyła się o tym napisać, bo w 2000 roku o takich sprawach nikt nie rozmawiał. W dodatku bała się reakcji jego fanów. Całość można przeczytać pod tym adresem.

W komentarzach pod Tweetami Iwas17HeWas36 pojawiły się różne opinie. Jedni zarzucają kobiecie kłamstwo, twierdząc, że przepustek na koncertach APC nigdy nie rozdawała żadna blondynka, zawsze robili to mężczyźni i że ochrona zawsze sprawdza dowód. Osoby poniżej 18 roku życia nie mają wstępu za kulisy. Inni dzielą się podobnymi historiami z koncertów Tool i APC.

Ani zespół, ani przedstawiciel Maynarda Jamesa Keenana nie ustosunkował się do tej historii.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także