Iggy Pop zapowiada płytę z legendą sceny elektronicznej [WIDEO]

/ 26 czerwca, 2018

Iggy Pop i Underworld zapowiedzieli wydanie płyty EP. Wydawnictwo będzie zatytułowane „Teatime Dub Encounters” i znajdą się na nim cztery utwory. Poznaliśmy już dwa z nich.

Teatime Dub Encounters” ukaże się 27 lipca 2018 roku jako wspólne wydawnictwo sygnowane nazwiskiem Iggy’ego Popa i nazwą brytyjskiego zespołu elektronicznego Underworld. Znajdą się na nim następujące utwory:

  1. Bells & Circles
  2. Trapped
  3. I’ll See Big
  4. Get Your Shirt

Pierwszy z utworów, „Bells & Circles”, poznaliśmy już pod koniec maja. Teraz dotarł do nas także drugi z nowych utworów, zatytułowany „I’ll See Big”. Oba drastycznie się od siebie różnią w formie i treści. Możecie wysłuchać ich poniżej.

Bells & Circles

I’ll See Big

Iggy Pop od zawsze słynął z nietuzinkowych, artystycznie wymagających przedsięwzięć. Zespół The Stooges, w którym zadebiutował pod koniec lat 60. należał do protoplastów punk rocka, ale też dużo czerpał ze współczesnej muzyki awangardowej. Po rozwiązaniu The Stooges Iggy Pop rozpoczął długą karierę solową, często też pojawiając się u boku Davida Bowiego. Do jego najsłynniejszych albumów należą „The Idiot”, „Lust For Life” i „Brick By Brick”. W 2016 roku wraz z Joshem Homme, Deanem Fertitą i Mattem Hedlersem nagrał wysoko ceniony przez fanów i krytykę album „Post Pop Depression”.

Underworld to natomiast walijski zespół elektroniczny, założony w 1980 roku w Cardiff. Początkowo grupa inspirowała się krautrockiem i reggae, by później przeistoczyć się w jeden z najbardziej wpływowych zespołów nowoczesnego grania. Szczyt popularności grupy przypadł na lata 90. XX wieku, kiedy to ukazały się takie albumy, jak „dubnobasswithmyheadman”, „Second Toughest in the Infants” i „Beaucoup Fish”.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także