Ozzfest powróci? Ozzy Osbourne sugeruje reaktywację legendarnego festiwalu

/ 26 czerwca, 2018

Mimo że Ozzy Osbourne jest w trakcie pożegnalnej trasy koncertowej, nie zamierza szybko żegnać się ze sceną. Możliwe, że wkrótce reaktywuje jeden z najsłynniejszych objazdowych festiwali, jakim był Ozzfest.

Ozzy Osbourne już dziś w Krakowie

Na oficjalnym profilu Twitter Ozzy’ego Osbourne’a padło pytanie, czy fani mieliby ochotę w tym roku na kolejną odsłonę festiwalu Ozzfest. Jeśli do niego dojdzie, miałby się odbyć w okolicach Nowego Jorku, prawdopodobnie we wrześniu.

Ozzfest to jeden z najsłynniejszych objazdowych festiwali, na którym spotykają się wykonawcy grający alternatywny rock, metal i punk. Pierwsza edycja Ozzfestu odbyła się w 1996 roku, jako odpowiedź na festiwal Lollapalooza, który nie był zainteresowany udziałem Ozzy’ego.

Początkowo był to dwudniowy festiwal, ale szybko przekształcił się w letnią trasę. Wśród wykonawców, którzy przez lata pojawili się na Ozzfeście znaleźli się Black Label Society, Tool, Devildriver, Disturbed, System Of A Down, Pantera, Marilyn Manson, a także Black Sabbath i sam Ozzy.

W niektórych latach Ozzfest był organizowany także w innych krajach. W 2002 roku odbyła się polska edycja festiwalu, w katowickim Spodku.

Ostatnia objazdowa edycja Ozzfestu odbyła się w 2010 roku. W 2013 i 2015 roku Ozzfest odbywał się tylko w Japonii, a w 2016 i 2017 w USA jako połączenie z festiwalem Knotfest pod hasłem Ozzfest Meets Knotfest.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także