Legenda brytyjskiego rocka powróci po 25 latach?

/ 26 czerwca, 2018

W wywiadzie dla „Channel 4 News” wokalista Ray Davies ogłosił, że zespół The Kinks się reaktywuje i nagrywa pierwszy od 25 lat album. Wokalista powiedział, że inspiracją był dla niego zespół The Rolling Stones, który wciąż koncertuje po ponad 50 latach na scenie.

Kultowa biografia The Rolling Stones Daniela Wyszogrodzkiego znowu w księgarniach

Ray Davies powiedział, że The Kinks wróci w składzie z jego bratem Dave’em Daviesem i Mickem Avorym, którzy w zespole grali od samego początku.

Ray Davies powiedział:

Rozmawiamy o tym, bo mam w zanadrzu mnóstwo piosenek, które dla nich napisałem. Myślę, że to odpowiednia pora.

Możliwe jednak, że jest to tylko ironia Daviesa, gdyż dopytywany przez dziennikarza, czy naprawdę The Kinks się reaktywuje, odpowiada:

Oficjalnie tak… w pubie.

Następnie mówi:

To inspirujące widzieć, jak The Rolling Stones grają wielkie koncerty. The Kinks pewnie zagraliby w lokalnym barze.

Poniżej możecie obejrzeć cały wywiad z Rayem Daviesem.

The Kinks powstali w 1964 roku w Londynie. Zespół ten, obok The Beatles, The Who, The Rolling Stones i The Animals był jednym z najważniejszych brytyjskich zespołów połowy lat 60. Grupa zaistniała dzięki takim piosenkom, jak „You Really Got Me”, „All Day And All Of The Night”, “Sunny Afternoon” i “Waterloo Sunset”. W początkach słynęła z szorstkiego, gitarowego brzmienia i wyraźnych wpływów bluesowych, ale szybko piosenki pisane przez Raya Daviesa nabrały ogłady i eklektyzmu. Pod koniec lat 60. zespół zaczął nagrywać wyrafinowane i złożone albumy, jak „The Kinks Are the Village Green Preservation Society” (1968), „Arthur (Or the Decline and Fall of the British Empire)” (1969) czy “Lola Versus Powerman and the Moneygoround, Part One” (1970).

Grupa sporo koncertowała i nagrywała także w latach 70. i 80. Na początku lat 90. jednak jej aktywność się załamała. Ostatni album The Kinks ukazał się w 1993 roku pod tytułem „Phobia”, a grupa zawiesiła działalność trzy lata później.

Ray Davies kontynuował działalność jako artysta solowy. Jego ostatni album ukazał się w 2017 roku pod tytułem „Americana”. 29 czerwca 2018 roku ma ukazać się jego kontynuacja „Our Country – Americana Act II”.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także