Ólafur Arnalds na koncercie w Polsce

/ 26 czerwca, 2018

Ólafur Arnalds – islandzki kompozytor i multiinstrumentalista, zdobywca nagrody BAFTA wystąpi 21 lutego 2019 roku w warszawskiej Hali Torwar z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego, perkusisty i dwóch samogrających fortepianów! Islandczyk zagra u nas w ramach światowej trasy koncertowej promującej jego nowy album „re:member”, który ukaże się w sierpniu. Na koncert dostępne będą jedynie bilety na miejsca siedzące – start przedsprzedaży już w piątek, 29 czerwca.

Loreena McKennitt zagra w Polsce dwa koncerty

W swej solowej twórczości Arnalds oryginalnie łączy dźwięki fortepianu, sekcji smyczkowej i elektroniki. Wychował się w rodzinie muzyków: jego ojciec był nauczycielem gry na pianinie. Swój pierwszy autorski materiał, album „Eulogy for Evolution” i EP „Variation of Static” nagrał w 2008 roku i promował podczas wspólnej trasy ze sławnymi Sigur Rós.

Swój talent i rynkową pozycję Arnalds potwierdził kolejnymi albumami „…And They Have Escaped the Weight of Darkness" i „For Now I Am Winter" (2013). Na koncie ma także soundtracki do takich filmów jak „Another Happy Day” Sama Levinsona z Ellen Barkin w roli główne czy „Igrzyska śmierci” (The Hunger Games”) z Jennifer Lawrence. Za muzykę do znakomitego serialu „Broadchurch” otrzymał prestiżową nagrodę BAFTA TV Craft Award.

W Warszawie Arnaldsowi towarzyszyć będzie perkusista oraz kwartet smyczkowy. Ciekawostką na scenie będą też dwa samogrające, pół-generatywne fortepiany – nad ich oprogramowaniem i konfiguracją Ólafur i jego pomocnicy pracowali ponad dwa lata. Dzięki tym niezwykłym instrumentom, każde koncertowe wykonanie kompozycji Arnaldsa ma wyjątkowy, niepowtarzalny charakter.

Przypominamy, że we wrześniu bieżącego roku Olafur Arnalds zagra także 9 października w Narodowym centrum Kultury we Wrocławiu.

mg | fot. Benjamin Hardman

KOMENTARZE

Przeczytaj także