Sebastian Bach wykonał „Cemetery Gates” w hołdzie Vinniemu Paulowi [WIDEO]

/ 27 czerwca, 2018

Vincent Paul Abbott, znany jako Vinnie Paul, zmarł w nocy z 22 na 23 czerwca 2018 roku w swoim domu w Las Vegas. Prawdopodobną przyczyną śmierci był rozległy zawał serca. Ta smutna wiadomość obiegła szybko cały muzyczny świat, dlatego też w ostatnich dniach artyści – podczas swoich koncertów – sięgnęli przede wszystkim po repertuar Pantery.

Vinnie Paul chciał, aby na jego pogrzebie zagrano album Guns N' Roses

Wśród wykonawców oddających hołd muzykowi znalazł się również Sebastian Bach, były wokalista Skid Row, który sięgnął po jedną z najbardziej znanych kompozycji Pantery – „Cemetery Gates”:

Vinnie Paul w rozmowie z „Metal Hammer” przyznał, że chciałby, aby na jego pogrzebie został puszczony legendarny debiutancki album formacji Guns N' Roses„Appetite for Destruction” (1987).

Naprawdę chciałbym wybrać album, który kojarzy się z dobrą zabawą, tak jak chociażby pieprzone Guns N’ Roses. Ludzie powinni świętować to, co udało nam się zrobić i fakt, że mieliśmy wspaniałe życie. Nie chciałbym, żeby mój pogrzeb był smutny i ckliwy. Wybrzmiałby więc cały album, ale „Paradise City” i „Welcome to the Jungle” wprowadziłyby pozytywny klimat

– stwierdził muzyk. 

W zestawieniu „10 albumów, które zmieniły moje życie” perkusista stwierdził, że chciałby być zapamiętany na zawsze, dzięki płycie „Cowboys From Hell” (1990):

Wszystkie albumy są świetne i jestem naprawdę dumny, że mogę być ich częścią, ale uważam, że właśnie dzięki „Cowboys From Hell” ludzie nigdy nie zapomną Pantery. Każdy fan zna tytułowy utwór. […]


Vinnie Paul urodził się 11 marca 1964 roku i szczyt swojej kariery osiągnął podczas występów w legendarnej amerykańskiej formacji Pantera. Współtworzył ją od samego początku, czyli 1981 roku, aż do rozpadu, który nastąpił jeszcze przed śmiercią gitarzysty i współzałożyciela, Dimebaga Darrella, w 2003 roku. 

Po rozwiązaniu zespołu, Vinnie Paul angażował się w inne projekty, które jednak nie przyniosły mu aż tak dużej popularności – wspomnieć należy o Damageplan (tutaj jeszcze z Dimebagiem) oraz Rebel Meets Rebel, a przede wszystkim o zespole Hellyeah.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także