Megadeth w tym roku nie wyda nowej płyty

/ 2 marca, 2018

W rozmowie z „Metal Nation” basista Megadeth, David Ellefson przyznał, że w tym roku nie doczekamy się nowego albumu grupy.

Johnny Depp zagra ze Stone Temple Pilots?

Swoją wypowiedź Ellefson tłumaczy następująco:

W przypadku ostatnich kilku płyt nauczyliśmy się pewnej rzeczy, którą potwierdził album „Dystopia”. Wolimy nagrać świetną płytę, zamiast się spieszyć z jej wydaniem. „Dystopii” poświęciliśmy tyle czasu, ile było potrzeba, żeby nagrać świetny album.

W przypadku kilku wcześniejszych płyt goniły nas terminy, zwłaszcza w przypadku „Super Collider”. Weszliśmy do studia trochę za wcześnie. Podobnie było w przypadku „Risk”, gdy z trasy promującej „Cryptic Writings” weszliśmy od razu do studia.

Myślę, że podobnie jak w przypadku „Dystopii”, nad tą płytą też nie będziemy się spieszyć.

Wydany w 2016 roku album „Dystopia” został uznany za jedną z najlepszych płyt roku między innymi przez magazyny „Revolver” i „Rolling Stone”. Także w plebiscycie czytelników „Teraz Rocka” album znalazł się w pierwszej dziesiątce najlepszych płyt zagranicznych. „Dystopia” została nagrodzona Grammy w kategorii „Najlepsze metalowe wykonanie”.

Niedawno formacja Megadeth opublikowała w sieci teledysk do kompozycji „Lying In State” pochodzącej z ostatniego studyjnego albumu „Dystopia”. Poniższy klip przygotował brazylijski reżyser, Leo Liberti, który przygotowywał materiały podczas trasy grupy po Ameryce Południowej:

Megadeth ponownie wystąpi w Polsce. 13 czerwca zagra w katowickim Spodku u boku formacji Judas Priest.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także