Megadeth z teledyskiem do „Lying In State” [WIDEO]

/ 1 lutego, 2018

„Lying In State” to utwór pochodzący z ostatniego, opublikowanego w 2016 roku albumu „Dystopia”. Zespół Megadeth, choć od premiery płyty minęło sporo czasu, postanowił przypomnieć o tym wydawnictwie publikując oficjalny teledysk do wspomnianego singla.

Stone Temple Pilots zapowiada płytę nowym utworem

Poniższy klip przygotował znany i ceniony brazylijski reżyser, Leo Liberti, który przygotowywał materiały podczas trasy Megadeth po Ameryce Południowej:

Piętnasty studyjny album Megadeth okazał się ogromnym sukcesem muzycznym i marketingowym. Płyta dotarła do 3. miejsca listy Billboard 200 w Stanach Zjednoczonych sprzedając się w nakładzie 49 tysięcy egzemplarzy w przeciągu tygodnia od dnia premiery. Formacja zdobyła również – dzięki tytułowemu utworowi – pierwszą w swojej historii statuetkę Grammy. 

Wielka Czwórka bez Metalliki?

Wielka Czwórka thrash metalu to zespoły MetallicaSlayerMegadeth Anthrax. Po raz pierwszy stanęły na jednej scenie 16 czerwca 2010 roku w Warszawie, po czym odbyły dwie europejskie trasy koncertowe i dwukrotnie wystąpiły w Stanach Zjednoczonych. Ostatni z nich odbył się we wrześniu 2011 roku w Nowym Jorku.

Ostatnio lider Megadeth, Dave Mustaine, zaproponował, żeby zagrać chociaż jeszcze jeden koncert przed pożegnaniem Slayera ze sceną. Teraz w rozmowie dla SiriusXM powiedział:

Myślę, że gdybyś zapytał nasze trzy zespoły, to prawdopodobnie byśmy się na to zgodzili. Jeśli Anthrax, Slayer oraz Megadeth chcą tego, a Metallica nie, to co zrobić? Wielką Trójkę? Jestem pewien, że wiele osób chciałoby to zobaczyć, tak też może się stać Wiecie, można byłoby też zrobić Wielką Trójkę plus Numer 5 – jeśli Exodus zagrałby z nami. Ale nie chodzi tu tylko o granie koncertów. Chodzi o cały ruch. O to, co stworzyliśmy razem jako grupa.

Wszyscy byliśmy niczym jak sąsiedzi, poza Anthraxem, ponieważ mieszkaliśmy blisko siebie. Pół godziny, góra do godziny jazdy autostradą między naszymi domami. Dlatego myślę, że byłoby świetnie zrobić więcej rzeczy jako Wielka Czwórka – zagrać w Japonii czy Ameryce Południowej. Nigdy tam nie wystąpiliśmy, nie zagraliśmy w Azji. Dajmy ludziom taką możliwość, zanim to wszystko odejdzie na zawsze.

Mustaine dodał, że chciałby, aby potencjalne koncerty pod szyldem Big 4 wyglądały inaczej niż w przeszłości:

Chciałbym, aby to było zrobione w sposób, w którym wszyscy traktowani są uczciwie, grając tyle samo czasu, mając scenę do takiej samej dyspozycji, ale nie sądzę, by do tego doszło. OK, bo Slayer przejdzie do historii, a oni nie potrzebują żadnej „Wielkiej Czwórki”, by być bardziej legendarni niż już są. Ja również.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także