Megadeth został pozwany o naruszenie praw autorskich. Sprawa ma swój finał!

/ 16 maja, 2023
fot. Travis Shinn

Kilka miesięcy temu zespół Megadeth został pozwany przez Brenta Elliota White’a o naruszenie praw autorskich w związku z okładką płyty „The Sick, The Dying… And The Dead!”.


W lutym tego roku „The Hollywood Reporter” podał, że do sądu rejonowego w stanie Nowy Jork wpłynął pozew złożony przez Brenta Elliotta White’a, twórcę okładki płyty „The Sick, The Dying… And The Dead!” Megadeth.

Zespół skontaktował się z White’em na początku 2020 roku z prośbą o stworzenie konceptu graficznego nowej płyty. Z powodu pandemii prace się przesunęły i w kwietniu 2021 roku uzgodniono, że White stworzy okładkę płyty. Artysta podesłał projekt, ale przypomniał, że jeszcze nie dostał umowy do podpisania. Gdy w czerwcu 2022 roku Megadeth opublikował okładkę płyty White był zaskoczony, bo nadal nie dostał umowy ani wynagrodzenia, a jako pomysłodawcę konceptu podpisano Dave’a Mustaine’a.

Megadeth kontra White – sprawa wyjaśniona!

„The Hollywood Reporter” podał właśnie, że sprawa została rozstrzygnięta bez potrzeby procesu. W ubiegły czwartek,11 maja, strony złożyły wspólne zawiadomienie o ugodzie, informując sąd, że „osiągnięto porozumienie w celu rozwiązania sporu”. Doniesienia te potwierdził prawnik White’a, Matthew Cave.

Okładka najnowszej płyty Megadeth

Szesnasty w dorobku album Megadeth zatytułowany „The Sick, The Dying… And The Dead!” ukazał się 2 września 2022 roku.

KOMENTARZE

Przeczytaj także