Mela Koteluk zaprezentuje premierowy materiał w warszawskiej Stodole

/ 11 kwietnia, 2019

„Migawka” to trzecia płyta Meli Koteluk, a zapowiedziały ją single „Odprowadź” i „Ogniwo”. Po jesiennych koncertach w zasiadanych salach filharmonii i teatrów, Mela wyrusza w wiosenną trasę „Migawka ‘19” i tym razem nowy materiał zaprezentuje w klimatycznych klubach i podczas festiwali muzycznych. Pierwsza tura koncertów obejmuje m.in. Stodołę.

Koncert odbędzie się już 26 kwietnia. Bilety dostępne są w następujących cenach:

  • 59 PLN – stojące
  • 99 PLN – balkon (siedzące)

„Migawka” ukazała się 9 listopada 2018 roku i stanowi 11 utworów które powstały z dala od codziennego zgiełku. Artystka porusza na płycie trzy ważne obszary codziennego doświadczenia – miłości, wolności i śmierci. Autorką wszystkich tekstów jest Mela, muzyka powstała w kolektywie – odpowiada za nią cały zespół. Producentem płyty jest Marek Dziedzic.

%%REKLAMA%%

Muzycznie album jest swego rodzaju eksperymentem – wszystkie utwory zostały nagrane na poziomie 432 herców. To częstotliwość charakterystyczna dla dźwięków natury: szumu drzew i fal, śpiewu ptaków. To strój nieco cichszy i łagodniejszy dla ucha. Odniesienia do przyrody są spójne ze stylem życia Meli – tam znajduje inspiracje do pracy twórczej.

Można powiedzieć, że „Migawka” to organiczny album – dający oddech wtedy, gdy jesteśmy przebodźcowani nadmiarem informacji spływających do nas każdego dnia i co do których nie mamy pewności, że są w ogóle prawdziwe. Ten album, także poprzez tematy, jakie na nim poruszam i z którymi zmierzyłam się po swojemu, jest na pewno bardziej świadomy.

– mówi Mela Koteluk.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także