The Melvins zapowiada podwójny album

/ 7 kwietnia, 2017

The Melvins wyda 7 lipca 2017 roku nakładem Ipecac Recordings album „A Walk With Love And Death”. Złożą się na niego dwie płyty: „Death” będzie zawierać utwory w stylu The Melvins, a „Love” to ścieżka dźwiękowa do filmu Jesse’ego Nieminena, zatytułowanego tak samo jak album.

Geezer Butler (Black Sabbath): Następcą "13" miał być album bluesowy

Lider The Melvins, Buzz Osborne powiedział:

To było dla nas ogromne przedsięwzięcie. Wszystkie te trzy rzeczy: album, ścieżka dźwiękowa i film były dla nas wielkim wyzwaniem.

Perkusista Dale Crover dodaje:

„A Walk With Love And Death” to potężna, mroczna, nastrojowa, psychotyczna podróż. Nie dla wrażliwców. Po przesłuchaniu będziecie bali się zasnąć przy zgaszonym świetle.

Na „A Walk With Love And Death” złożą się następujące utwory:

Love

 1. Aim High
 2. Queen Powder Party
 3. Street Level St. Paul
 4. The Hidden Joice
 5. Give It To Me
 6. Chicken Butt
 7. Eat Yourself Out
 8. Scooba
 9. Halfway to the Bakersfield Mall
 10. Pacoima Normal
 11. Park Head
 12. T-Burg
 13. Track Star
 14. The Asshole Bastard

Death

 1. Black Heath
 2. Sober-delic (Acid Only)
 3. Euthanasia
 4. What's Wrong With You
 5. Edgar the Elephant
 6. Christ Hammer
 7. Flaming Creature
 8. Cactus Party
 9. Cardboro Negro

Na płycie pojawią się goście: Joey Santiago (The Pixies), Teri Gender Bender (Le Butcherettes, Crystal Fairy) i Anna Waronker (That Dog).

Nie jest jeszcze znana data premiery filmu „A Walk With Love And Death”, do sieci trafił jednak już jego zwiastun, który możecie obejrzeć poniżej.

The Melvins jest jednym z protoplastów sceny grunge. Założony w 1983 roku przez Buzza Osborne’a, Matta Lukina i Mike’a Dillarda zespół zasłynął dzięki potężnemu brzmieniu i powolnym utworom, które wpłynęły na scenę Seattle, a także na Kurta Cobaina. Perkusista The Melvins, Dale Crover, przez krótki czas bębnił w Nirvanie, można go usłyszeć w kilku utworach z płyty „Bleach”. The Melvins zadebiutował płytą „Gluey Porch Treatments” w 1987 roku, a do jego najważniejszych albumów należy „Ozma” (1989) oraz „Houdini” (1993). Ostatnia płyta The Melvins ukazała się w 2016 roku pod tytułem „Basses Loaded”.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także