Metal Hammer Festival 2017. Paradise Lost dołącza do składu

/ 7 kwietnia, 2017

21 lipca w katowickim Spodku odbędzie się Metal Hammer Festival. Główną gwiazdą będzie Marilyn Manson, ogłoszono także, że na scenie wystąpi jeden z najbardziej wizjonerskich debiutów tego roku, Zeal & Ardor. Teraz do line-upu dołączył trzeci wykonawca. Jest nim legendarny zespół Paradise Lost

Najciekawsze koncerty – kwiecień 2017

Paradise Lost to grupa, która na muzycznej scenie istnieje od prawie 30 lat. Powstali w 1988 roku w Halifax w Wielkiej Brytanii. Zespół uznawany jest za pionierów death doom metalu oraz gotyckiej odmiany metalu. W późniejszych latach chętnie także eksperymentował z elektronicznymi elementami. W ostatnim czasie ponownie powrócili do cięższych brzmień. Można się o tym przekonać słuchając ostatniego studyjnego albumu, „The Plague Within”, który na rynku ukazał się w czerwcu 2015 roku. Paradise Lost sięgają na nim do swoich korzeni. Grupa łącznie ma na swoim koncie czternaście albumów, z czego najpopularniejsze to „Icon” (1993) oraz „Draconian Times” (1995). 

Zespół praktycznie przez całą swoją działalność gra w niezmienionym składzie: Nick Holmes – wokal, Greg Mackintosh – gitara, Aaron Aedy – gitara, Steve Edmondson – bas, jedynie na stanowisku perkusisty doszło do zmian, obecnie jest nim Waltteri Väyrynen

Paradise Lost nagrywają nowy album 

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że zespół Paradise Lost rozpoczął sesję nagraniową kolejnego studyjnego albumu. Wiadomo, że sesja ma miejsce w rodzimej Wielkiej Brytanii, a konkretnie w Orgone Studios w Woburn, w Milton Keynes.

Muzycy na swoim profilu na Facebooku poinformowali, że nad wszystkim czuwa Jaime Gomez Arellano. Na razie nic więcej nie wiadomo. Być może podczas lipcowego koncertu, grupa zagra nowe premierowe utwory, które znajdą się na następcy bardzo dobrze przyjętego „The Plague Within”.

Paradise Lost: „Beneath Broken Earth”

Na Metal Hammer Festival wciąż są dostępne bilety w cenach 170 (4 kategoria) i 230 PLN (3 kategoria) do kupienia na stronie Ticketpro, pozostałe typy zostały wyprzedane. Będzie to już ósma edycja festiwalu, dotychczas wystąpili tu tacy artyści, jak Tool, Korn czy Judas Priest. 

Plakat Metal Hammer Festival 2017

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także