Life Festival Oświęcim 2017. Nowi artyści w składzie

/ 7 kwietnia, 2017

Tegoroczna, ósma edycja Life Festival Oświęcim odbędzie się w dniach 22-24 czerwca 2017 roku. Wiemy, że główną gwiazdą będzie legendarna formacja Scorpions. Organizatorzy ogłosili kolejnych dwóch artystów, którzy dołączają do line-upu. Są to Kasia Kowalska oraz Lao Che.  

Metal Hammer Festival 2017. Nowa gwiazda w składzie

Po siedmiu latach przerwy na LFO powraca Kasia Kowalska, które swoje największe przeboje zaśpiewa ostatniego dnia festiwalu, czyli 24 czerwca. Jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek cieszy się ogromnym uwielbieniem słuchaczy od blisko ćwierć wieku. W ubiegłym roku Kowalska przypomniała o sobie piosenką „Aya”. Warto nadmienić, że jesienią ukaże się nowa, pierwsza od niemal dekady, studyjna płyta artystki. 

Kasia Kowalska: „Aya”

Lao Che z kolei po raz pierwszy zagra na Life Festivalu. Jedna z najbardziej uznanych grup w naszym kraju powstała w 1999 roku w Płocku. Od tamtej pory stale eksperymentują z warstwą brzmieniową (wychodząc również poza rockowe ramy) oraz liryczną. Do tej pory zespół nagrał sześć studyjnych albumów, ostatni z nich, „Dzieciom”, ukazał się w 2015 roku. Spięty i spółka na warsztat brali już teksty Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego, oddali hołd Powstańcom Warszawskim, a ostatnio nagrali intrygujący koncept dedykowany dorosłym, którzy mogą spojrzeć na otaczający świat z perspektywy dziecka. Intrygującej muzyce od zawsze towarzyszą niebanalne teksty autorstwa Huberta Dobaczewskiego zmuszające słuchacza do myślenia. 

Lao Che: „Dym”

Life Festival Oświęcim 2017 – co wiemy?

Ósma edycja Life Festival Oświęcim odbędzie się w dniach 22-24 czerwca 2017 roku w Oświęcimiu, ale koncerty na stadionie MOSiR będą odbywały się tylko 23 i 24 czerwca. Wśród ogłoszonych wykonawców znaleźli się m.in. Mesajah, Shaggy, LP oraz Scorpions, którzy zamkną ostatni dzień festiwalu. Prócz tego organizatorzy przygotowują inne atrakcje, w tym bieg uliczny „Tolerancja na sportowo”. Cena biletów zależy od dnia – na 23 czerwca są one w cenie 93-189 PLN (a także pakiet VIP za 427 PLN), a na 24 czerwca 119-270 PLN (pakiet VIP za 610 PLN). Ponadto dostępne są karnety (202-311 PLN lub VIP za 783 PLN) oraz bilety na oddzielne imprezy towarzyszące. Można zaopatrzyć się też w bilety rodzinne.Od poniedziałku (10 kwietnia) bilety i karnety na LFO będą droższe

W ubiegłych latach na Life Festival Oświęcim gościliśmy między innymi takie gwiazdy, jak Queen, Elton John, Eric Clapton, Soundgarden, Sting, Peter Gabriel i Ray Wilson.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także