Queens Of The Stone Age. Tajemnicza zapowiedź nowego albumu

/ 7 kwietnia, 2017

Na oficjalnym profilu Facebook należącym do Queens Of The Stone Age pojawiła się grafika przedstawiająca logo zespołu z podpisem „coming twenty five”.

Nowi artyści w składzie Life Festival Oświęcim

Nie wiadomo, co może oznaczać ten wpis. Pierwsze skojarzenie jest takie, że nowa płyta Queens Of The Stone Age ukaże się 25 dnia jakiegoś miesiąca. Ale płyty ukazują się zwykle w piątki, a najbliższy piątek 25 przypada dopiero w sierpniu. Może oznacza to datę 20 maja? Tyle, że w tym roku jest to sobota. Możliwe, że wpis znaczy coś innego, na przykład tytuł płyty albo pierwszego singla. Niektórzy fani wyciągają jeszcze bardziej daleko idące wnioski, sugerując, że nowe wydawnictwo QOTSA będzie dwupłytowe i zawierać będzie 25 utworów. Jaka jest prawda? Więcej informacji powinniśmy poznać już wkrótce.

Zapowiedź albumu Queens Of The Stone Age

O tym, że Queens Of The Stone Age wydadzą w tym roku nową płytę, poinformował basista zespołu Mastodon, Troy Sanders, z którym gitarzysta QOTSA, Troy Van Leeuwen gra razem w zespole Gone Is Gone.

Queens Of The Stone Age, Mastodon i At The Drive-In nagrywają, wszyscy w tym roku wydamy nowe płyty. Jesteśmy szalenie zajęci tworzeniem i nagrywaniem, a potem będziemy zajęci koncertowaniem na całym świecie.

Kilka tygodni temu dziennikarz radiowy Dean Delray poinformował, że zespół zakończył już prace nad nową płytą.

Ostatni, jak dotąd album Queens Of The Stone Age ukazał się w 2013 roku i nosił tytuł „…Like Clockwork”. Josh Homme, wokalista, gitarzysta i lider zespołu, zaangażował się następnie w płytę „Zipper DownEagles Of Death Metal (2015) oraz w „Post Pop Depression” nagraną razem z Iggym Popem (2016), gdzie również zagrał Dean Ferita. Homme ponadto wystąpił na płycie „JoanneLady Gagi, współtworząc utwór „Diamond Heart” i grając na gitarze w kilku innych. Z kolei wspomniany wyżej Van Leeuwen udzielał się w projekcie Gone is Gone.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także