Męskie Granie 2018. Kulisy nagrywania teledysku w sieci [WIDEO]

/ 22 czerwca, 2018

Wideoklip do kompozycji „Początek”, który został nagrany na żywo w jednym podejściu, bije rekordy popularności na YouTubie. Na chwilę obecną wyświetlono go 13 milionów razy. Widzimy w nim – przede wszystkim – trzech głównych artystów odpowiadających za tegoroczny projekt Męskie Granie OrkiestraDawida PodsiadłoKrzysztofa Zalewskiego oraz Korteza. W sieci pojawiły się właśnie kulisy jego nagrywania. 

Męskie Granie: najlepsze utwory promujące [RANKING]

Dzięki trwającemu niecałe pięć minut filmikowi możemy zobaczyć, gdzie teledysk był kręcony, jak wygląda praca kamerzystów oraz dbanie o każdy detal, dzięki któremu efekt końcowy robi takie wrażenie:

Poniżej za to możecie zapoznać się z oficjalnym teledyskiem utworu „Początek”:

Master shot (chodzi o nagranie całości w jednym ujęciu) chętnie jest wykorzystywany w teledyskach. Wystarczy wspomnieć „Bleed It Out” amerykańskiej formacji Linkin Park.

Męskie Granie – co, gdzie, kiedy?

Tegoroczna objazdowa trasa koncertowa Męskiego Grania zawita do siedmiu miast. Szczegółowy harmonogram znajdziecie poniżej:

  • 14 lipca – Poznań, Park Cytadela
  • 21 lipca – Katowice, Strefa Kultury
  • 28 lipca – Wrocław, Pergola
  • 4 sierpnia – Kraków, Centrum Sportu Parkowa (dawny Stadion Korony Kraków)
  • 11 sierpnia – Gdynia, Park Kolibki
  • 18 sierpnia – Warszawa, Forty Bema
  • 25 sierpnia – Żywiec, Amfiteatr pod Grojcem

W tym roku, po raz pierwszy, obowiązują bilety imienne. Organizatorzy wprowadzili je na prośbę uczestników, aby walczyć z „konikami”, którzy w przeszłości masowo wykupywali wejściówki i sprzedawali je po mocno zawyżonych cenach. 

Bilety pierwotnie miały trafić do sprzedaży 11 czerwca, ale sprzedaż została szybko wstrzymana – ogromne zainteresowanie doprowadziło do awarii serwera. Ponowne uruchomienie sprzedaży wejściówek nastąpiło w ostatnią środę, 20 czerwca. Rozeszły się one w błyskawicznym tempie – w około 20 minut.

Podczas dziewiątej edycji odsłony Męskiego Grania zagrają tacy wykonawcy jak m.in. Fisz Emade Tworzywo, Coma, Lao Che, Kazik & Kwartet ProForma, Kult czy Nosowska. 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także