Metallica i Lady Gaga gotowi na Grammy 2017

/ 12 lutego, 2017

Fani Metalliki są podzieleni, co do oceny zapowiedzianego na ceremonię rozdania nagród Grammy 2017 występu zespołu wraz z kontrowersyjną piosenkarką, gwiazdą muzyki popularnej – Lady Gagą. Co by jednak nie myśleli fani amerykańskiego zespołu, do takiego występu na pewno dojdzie.

Grammy 2017. Znamy wyniki!

Na Facebooku Metalliki pojawiło się zdjęcie potwierdzające, że Lady Gaga i panowie z zespołu są już gotowi do wspólnego występu. Przypomnijmy, że rozdanie nagród Grammy rozpocznie się o 17:00 czasu amerykańskiego, czyli o 2:00 w nocy czasu polskiego.

Nagrody Grammy zostaną rozdane w 84 kategoriach, które dotyczyły będą wszystkich najważniejszych gatunków muzycznych, a także filmów dokumentalnych czy teledysków. Nas, fanów rocka, najbardziej interesuje pięć kategorii. Wśród nominowanych znaleźli się tacy wykonawcy jak wspomniana już Metallica, a także Megadeth, David Bowie, Gojira, Korn, Disturbed czy Iggy Pop.

Sporo kontrowersji

Każda tego typu impreza wywołuje spore kontrowersje, podobnie jest w tym roku. Zaraz po ogłoszeniu nominacji zrobiło się głośno z powodu wyróżnienia w kategorii „Najlepsze rockowe wykonanie” utworu piosenkarki Beyonce. Co prawda w utworze „Don’t Hurt Yourself” gościnnie pojawił się Jack White, ale wybór jury był szeroko komentowany.

Ostatnio natomiast Dave Mustaine z Megadeth wspomniał w wywiadzie, że na przestrzeni lat wybory dokonywane przez członków Narodowej Akademii Sztuki i Techniki Rejestracji były wielokrotnie kontrowersyjne. Przypomniał o wyróżnieniu Jethro Tull w kategorii „Najlepsze hardrockowe/heavymetalowe nagranie” z 1989 roku. 

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także