Metallica miała skomponować utwór do „Nimfomanki” Larsa Von Triera

/ 1 lutego, 2017

Lars Von Trier zasłynął w latach 90., jako twórca takich słynnych filmów, jak „Przełamując fale”, „Idioci”, „Tańcząc w ciemnościach” czy „Antychryst”. Jego ostatnim filmem jest „Nimfomanka”, która do kin trafiła w dwóch częściach, a jej pełna, nieocenzurowana wersja dostępna jest na płycie DVD. Na ścieżce dźwiękowej filmu wykorzystano muzykę klasyczną, między innymi Ryszarda Wagnera, Ludwiga van Beethovena, Jana Sebastiana Bacha, a także fragmenty utworów „Führe mich” Rammstein i „Burning Down the House” Talking Heads.

Metallica. Bilety na koncert w Tauron Arenie

Lars Ulrich zdradził, że jego rodak, Lars Von Trier, poprosił Metallicę o napisanie utworu do „Nimfomanki”, ale do tego nie doszło.

Poprosił Metallicę o napisanie piosenki do tego filmu. Niestety nie mogliśmy zgrać naszych terminarzy i nic z tego nie wyszło. Lars jest moim bliskim przyjacielem, ma bardzo fajne imię. Nakręcił kilka z najwspanialszych filmów w historii kina ostatnich dwudziestu kilku lat.

Lars Ulrich opowiedział przy okazji, jakie inne filmy, płyty oraz książki go ostatnio zainteresowały. Wymienił autobiografię Bruce’a Springsteena, „Born To Run”:

Nie jestem ogromnym znawcą Bruce’a Springsteena, nie znam wszystkich jego rzadkich nagrań, ale mam do niego ogromny szacunek. Powalił mnie jego styl pisarski. Tutaj nie ma żadnego ghost writera, napisał ją Bruce osobiście, a pisze tak, jak pisze swoje piosenki.

Ulrich wybrał także płytę „A Moon Shaped Pool” Radiohead, poleconą mu przez żonę.

Tak jak w przypadku Springsteena, zawsze szanowałem Radiohead, ale nigdy się w nich nie zagłębiłem. Ale moja lepsza połowa, Jessica, zabrała mnie w tym roku na dwa koncerty Radiohead. Patrzyłem jak grają, jak zachodzi między nimi interakcja i zostałem wciągnięty.

Perkusista ponadto wymienił koncertowe DVD The Rolling Stones „Havana Moon” i The Beatles „Eight Days A Week”, a także książkę „The Jazz Ear: Conversations over Music” Bena Ratliffa oraz album zdjęciowy „The Jazz Image: Masters Of Jazz Photography” Lee Tannera, mówiąc:

Jazz zajmuje ważne miejsce w moim życiu, w życiu moich dzieci i mojego ojca. Dorastałem w Kopenhadze, blisko sceny europejskiego jazzu.

Cały wywiad możecie obejrzeć poniżej.

Metallica (Lars Ulrich) – What's In My Bag?

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także