Avenged Sevenfold ostro o byłej wytwórni: to imbecyle

/ 1 lutego, 2017

Zacky Vengeance, gitarzysta Avenged Sevenfold, odniósł się w rozmowie z „The National Student” do faktu, że była wytwórnia grupy wydała na początku grudnia 2016 roku składankę z największymi przebojami Avenged Sevenfold, po tym, jak zespół wypuścił fałszywą informację o premierze nowej płyty.

Avenged Sevenfold z Cirque du Soleil

Na początku 2016 roku grupa rozstała się z wytwórnią Warner Bros. i nawiązała współpracę z Capitol Records, w której wydała na jesieni bez żadnej zapowiedzi album „The Stage”. Najpierw wypuściła jednak fałszywą pogłoskę, że nowy album ukaże się w grudniu pod tytułem „Voltaic Oceans”. Wtedy Warner ogłosił wydanie składanki „The Best Of: 2005-2013”. Zacky skomentował to następująco:

Nie mieliśmy zielonego pojęcia, że mają takie plany. Nie było nam nic wiadomo o tym albumie zanim go nie ogłosili. Rozbawiło nas, że dali się nabrać na tego fałszywego tweeta rozesłanego przez Chrisa Jericho. Już sam fakt, że dali się nabrać na plotkę, pokazuje, jaką są wytwórnią. Dlatego też, oczywiście, nie chcieliśmy być w drużynie z takimi ludźmi. Nie chcę używać słowa „imbecyle”, ale powiem to – z imbecylami.

Nie promujemy składanki. Ona nie ma z nami nic wspólnego. Zobaczyli tego tweeta i z tego, co nam wiadomo, postanowili podkopać sprzedaż, wypuszczając płytę tydzień wcześniej.

Avenged Sevenfold wykazał się jednak jeszcze większym sprytem i wydał album „The Stage” bez żadnej zapowiedzi pod koniec października 2016 roku. Płyta zadebiutowała na 4. miejscu notowania „Billboard” i sprzedała się w nakładzie 76 tysięcy egzemplarzy – o połowę słabiej niż dwie poprzednie płyty. Zacky się tym nie przejmuje:

Chodziło o zaskoczenie fanów. Przy „Hail To The King” zrobiliśmy trzymiesięczną kampanię promocyjną i wyczuliśmy, że fani są już znudzeni. Tym razem daliśmy im album od razu. Sprzedaż płyty nie była taka wysoka. Ale dlaczego sukces ma być mierzony liczbą sprzedanych płyt, a nie tym, jak wielkie masz jaja? Myślę, że mamy dość wielkie jaja, skoro zrobiliśmy coś tak ekscytującego. Sądzę, że fani to doceniają.

Avenged Sevenfold obecnie jest w trakcie europejskiej trasy z Disturbed i Chevelle.

Avenged Sevenfold: „The Stage”

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także